Foto: Activision

Legenda sa vracia.

Niekdajšiu ikonu medzi videohrami spoločnosti Sony Computer Entertainment a štúdia Naughty Dog s názvom Crash Bandicoot zrejme netreba nikomu predstavovať. Kultovú hru určenú pre herné konzoly Play Station u nás preslávila predovšetkým televízna relácia Maxihra a po úspešnom návrate v redizajnovanom remaku v roku 2017 sa známy lišiak vracia na scénu opäť.

Tentokrát si ale žiaden fanúšik Crasha nebude musieť kupovať drahé herné konzoly či samotnú hru. Ako totiž z najnovších informácií vyplýva, kultová hra sa vráti v podobe hernej aplikácie určenej pre smartfóny. Informuje o tom portál Kotaku, ktorému sa podarilo dostať k snímkam priamo z prostredia novej hernej aplikácie.

Podľa získaných obrázkov a informácií to vyzerá tak, že mobilnú verziu známej hry vyvíja štúdio King patriace spoločnosti Activision. To stálo napríklad za zrodom nesmrteľnej mobilnej závislačiny Candy Crush.

Kedy sa jej dočkáme, nevedno

Ako uviedol slovenských portál Techbyte, vyzerá to tak, že Crash Bandicoot pre smartfóny bude mierne odlišný od klasickej hry známej z prostredia Play Station.

Akékoľvek ďalšie informácie o smartfónovom spracovaní dobrodružstiev známeho herného lišiaka ale známe nie sú. Vydané nebolo ani oficiálne stanovisko žiadnej zo zúčastnených strán – teda fakt, či sa naozaj Crasha Bandicoota na mobiloch dočkáme, zatiaľ nepotvrdil ani Naughty Dog, ani Sony Computer Entertainment či spoločnosť Activision.

Printscreeny z mobilnej hry sa však objavili aj na sociálnych sieťach nezávisle od seba a tak možno predpokladať, že v najbližších týždňoch (či mesiacoch) sa v obchodoch s aplikáciami takejto oficiálnej hry dočkáme. Samozrejme, o všetkom vás budeme včas informovať.

Kotaku, Techbyte
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )