Ilustračná foto: Unsplash (Erik Lucatero)

Funkcia sa postupne objaví na všetkých trhoch.

Nebýva zvykom, že by vám sociálne siete ako ich užívateľom radili, ktorým profilom či stránkam sa máte vyhýbať, práve naopak. Sociálne siete ako Facebook, Twitter či Instagram vznikli za účelom, dávať ľudí dohromady a vytvárať tak určité komunity. No Instagram, zdá sa, ide tak trochu inou cestou, ako jeho ostatní internetoví rivali.

Obľúbená sociálna sieť Instagram na oficiálnom twitterovom účte predstavila novinku vo svojej mobilnej aplikácii. Tou chce nastoliť nový trend, ktorý nebude založený na tom, koho nového by ste mali sledovať, ale na tom, koho by ste mali prestať sledovať. O novinke informoval na svojom webe aj portál Screen Rant.

Novú funkciu vo svojej aplikácii Instagram odôvodňuje tým, že žiaden užívateľ nechce mať medzi sledovanými účtami niekoho, s kým má málo spoločných záujmov a v podstate sa mu jeho príspevky ani len nezobrazia v hlavnom feede.

Boj proti falošným profilom?

Samozrejme, Instagram chce aj naďalej svojim užívateľom ponúkať na sledovanie tých, s ktorými majú čo najviac spoločného. Menej aktívne účty, prípadne tie, s ktorými užívatelia nemôžu naplno interagovať však najnovšie ukazuje v špeciálnej sekcii. Sociálna sieť týmto krokom tak umožní lepšie odfiltrovať menej zaujímavé profily, prípadne aj tie falošné. V kruhu najbližších a najzaujímavejších teda zostanú len tí, ktorí tam zostať majú.

K novej funkcii sa užívatelia budú dostávať postupne a nájdu ju po kliknutí na svoj profil a následne na sekciu „Following“ (v slovenskej verzii aplikácie pod pomenovaním „Sleduje“). Potom sa vám zobrazí zoznam užívateľov, ktorých na Instagrame sledujete a aplikácia vám ukáže dve skupiny – jednu s tými užívateľmi, ktorí sa vám vo feede (alebo na nástenke) zobrazujú najčastejšie a druhú s tými, s ktorými ste najviac interagovali – teda tými, ktorým jednotlivé príspevky najčastejšie komentujete alebo sa vám páčia. Takto budete mať jednoduchšie zistiť, koho by ste mali sledovať aj naďalej, prípadne ho prestať sledovať.

Neustále inovácie

Nie je známe, či slovenskí sociálnej siete už novú funkciu v aplikácii majú. V jednej z posledných aktualizácií pribudla možnosť filtrovať si zoznam užívateľov, ktorých sledujete (alebo ktorí vás sledujú) podľa troch preferencií – buď podľa dátumu začiatku sledovania od najstarších po najnovšie účty, alebo naopak. Prípadne ponúka ešte aj klasickú možnosť zoradenia sledujúcich a sledovaných, a síce podľa toho, ako medzi sebou iteragujete.

Screen Rant
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )