theladbible.com

Dovolenka v štýle saudskoarabského kráľa rozhodne nie je niečo, čo by bolo bežné.

Keď letíme na dovolenku lietadlom, jednou zo záverečných fáz príprav na cestu, je odváženie batožiny, aby sme náhodou neprekročili limit stanovený leteckou spoločnosťou a neplatili tak doplatok za batožinu. To ale nie je prípad saudskoarabského kráľa Salmána, ktorý si na 9 dňovú návštevu Indonézie zobral batožinu, ktorej celková váha prekročila hranicu 500 ton. 

Okrem toho s ním na návštevu najľudnatejšej moslimskej krajiny prišlo 800 delegátov, 25 princov a 10 ministrov. Kráľ Salmán si potrpí na luxus, čomu napovedá aj obsah jeho batožiny. V nej by ste okrem iného našli aj dve luxusné limuzíny Mercedes-Benz S600, eskalátor či osobný výťah – samozrejme všetko v tom najexkluzívnejšom prevedení. Zlato by ste našli na všetkom, dokonca aj osobný eskalátor pomocou ktorého vystupoval kráľ z lietadla, bol pozlátený.

81 ročný kráľ navštívil Indonéziu po 47 rokoch. Prípravy na jeho návštevu sa neobišli bez komplikácií. Nahé sochy v paláci Bogor museli byť pred príchodom kráľa zahalené. Miestne médiá uviedli, že bolo najatých 150 špičkových kuchárov, ktorí budú pripravovať menu na kráľových uzavretých párty. Postavená bola dokonca aj VIP osobná toaleta pri veľkej mešite, ktorú bude kráľ navštevovať.

Salmán okrem hlavného mesta Indonézie – Jakarty, navštívi aj známy indonézsky ostrov Bali. Asi už nikoho neprekvapí, že bude bývať iba v tých najluxusnejších hoteloch, aké môžete v Indonézii nájsť.

TASR/AP

Je zjavné, že kráľ Salmán má rad luxus, ale aj pokoj. Už predtým, pri návšteve hotela vo Washingtone, sa museli všetci hoteloví návštevníci, ktorí boli na rovnakom poschodí ako kráľ vysťahovať, aby mal nerušený pokoj, na aký je zvyknutý. Podobne obišli aj návštevníci pláže na francúzskej riviére. Keď tam prišiel kráľ Salmán na dovolenku, tak všetci museli inak preplnenú pláž opustiť.

Nuž, aj takto sa žije, ak ste kráľ Saudskej Arábie. A aj keď mu vlastne ani nezávidíme, pociťujeme ale miernu nespravodlivosť, a to najmä vtedy, keď pri lete nízkonákladovou spoločnosťou prekročíme povolenú hmotnosť batožiny čo i len o jeden kilogram a musíme sa tak rozhodnúť, či niečo z batožiny vyhodíme, alebo zaplatíme doplatok za vyššiu hmotnosť. Zjavne nie každý rieši takéto problémy.

Pozri aj: Obrovské ekomesto leží opustené v Arabskej púšti, no malo slúžiť tisícom ľuďom. Prečo je tomu tak?

interez.sk (mmm), businessinsider.com, dailymail.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články