Foto: Profimedia

Zúfalý otec si prešiel utrpením, aké by nik neprial ani najhoršiemu nepriateľovi.

Nový dokument na Netflixe popisuje príbeh otca, ktorý prišiel o to najcennejšie, o svoju dcéru. Chcel, aby vrah, ktorý ju znásilnil a zavraždil, trpel. Súdy ale konali pomaly. Rozhodol sa preto, že vraha unesie a dopraví ho priamo pred prokuratúru. Napokon sám skončil za mrežami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nevlastný otec 14-ročné dievča znásilnil a zavraždil

V roku 1982 francúzska tínedžerka Kalinka Bamberski zomrela v dome svojho nevlastného otca, uznávaného nemeckého lekára Dietera Krombacha. V tom čase mala len 14 rokov. Ako píše portál LAD Bible, nemecký súd rozhodol, že šlo o nehodu. Výsledky pitvy však Kalinkinho otca Andrého presvedčili o tom, že jeho dcéra bola znásilnená a následne zavraždená.

Foto: Profimedia

V novom dokumente na Netflixe s názvom My Daughter´s Killer (Vrah mojej dcéry) André hovorí o tom, ako zdanlivo nekonečné 3 desaťročia bojoval za spravodlivosť. Smútiaci otec sa snažil urobiť všetko pre to, aby bol Krombach potrestaný. Nemecký súd však prípad uzavrel a odmietol vydať lekára do Francúzska.

André sa však nechcel vzdať a francúzsky súd napokon Krombacha za jeho neprítomnosti odsúdil za zabitie. Nemecko však lekára aj naďalej odmietalo vydať a proces trval tak dlho, až napokon Andrého snahu takmer zmárnila premlčacia doba.

Foto: Profimedia

V tom čase 70-ročný otec mŕtvej Kalinky sa rozhodol urobiť v roku 2009 posledný zúfalý krok. Zorganizoval Krombachov únos a zviazaného a so zapchatými ústami ho nechal pred kanceláriou prokurátora v Mulhouse na východe Francúzska. Vo Francúzsku bol totiž na muža vydaný zatykač.

Odsúdili ho za organizovanie únosu

Svet bol udalosťami šokovaný, ešte šokujúcejšie ale bolo to, že André bol v roku 2011 obvinený zo zorganizovania únosu. Zadosťučinením mu ale bolo to, že 29 rokov po Kalinkinej smrti bol napokon právoplatne odsúdený aj Krombach. Súd mu vymeral 15 rokov za mrežami.

Foto: Profimedia

V novom dokumente tvorcovia skúmajú, kam sa až dajú posúvať hranice spravodlivosti a kam až siaha zneužívanie moci v lekárskej profesii. Venuje sa aj ľahostajnosti voči zločinom páchaným na ženách. My Daugter´s Killer prostredníctvom rozhovorov s Andrém detailne dokumentuje aj jeho strastiplnú cestu za spravodlivosťou.

Poukazuje na to, ako veľmi nemecké úrady zlyhali a čo všetko musel otec urobiť, aby dostal za mreže vraha svojej dcéry. V rozhovore André prezradil, že v priebehu rokov čelil Krombach viacerým obvineniam za napadnutie a zneužitie, zakaždým však boli obvinenia žien zametené pod koberec. Navyše, lekár nikdy neprejavil ani štipku ľútosti.