Foto: MovieStillsDB

Prichádza novinka pre divákov, ktorí sa v kine radi boja.

Ak patríte medzi milovníkov hororového žánru v kinematografii, zbystrite pozornosť. Už čoskoro sa ku nám dostane novinka, ktorá je v zahraničí aktuálne diskutovaná. Dostáva prívlastky ako hrôzostrašná a desivá, no zároveň sú vyzdvihované jej kvality, píše LADbible

Článok pokračuje pod videom ↓

Hovoríme o horore s názvom Čierny telefón (The Black Phone), ktorý ukazuje príbeh 13-ročného chlapca, ktorému zmení život zvrátený sadistický vrah. Unesie ho a uväzní vo zvukotesnej pivnici, odkiaľ jeho volanie o pomoc nikto nepočuje.

Prostredníctvom telefónu má spojenie s ostatnými obeťami únoscu, ktorí sa snažia zabrániť tomu, aby strašný scenár, ktorý postihol ich, stretol aj jeho najnovšiu obeť, uvádza oficiálny text distribútora CinemArt SK.

Foto: MovieStillsDB

Má prekonať vysoké divácke očakávania

Hlavným záporákom je v tomto prípade únosca v desivej maske, ktorý má bohaté skúsenosti s vraždami detí bez toho, aby sa ho niekomu podarilo dolapiť. Na režisérske kreslo si zasadol Scott Derrickson, ktorý má na svojom konte filmy ako V moci diabla, Sinister alebo Doctor Strange. To znamená, že s týmto žánrom má bohaté skúsenosti.

Podľa kritikov na portáli Rotten Tomatoes dokáže táto snímka prekonať aj extrémne vysoké divácke očakávania a niet sa čomu čudovať. Je nakrútená podľa rovnomennej poviedky Joea Hilla, ktorý by vám bol možno známejší pod svojím celým pravým menom – Joseph Hillstrom King. Áno, ide o syna Stephena Kinga, ktorý podľa všetkého úspešne kráča v šľapajach svojho otca.

Hodnotenia jeho kvality iba potvrdzujú

The Guardian vyzdvihuje výkon Ethana Hawkeya, ktorý stvárňuje hlavného antihrdinu. Dáva mu prívlastky ako „strašidelne dobrý“ a celkovo spomína herecké výkony na úrovni, čo ako určite viete, v hororoch nie je vôbec samozrejmosťou.

Snímke na IMDb aktuálne svieti hodnotenie 7,4/10 a napriek tomu, že horor na Slovensku premiéru ešte nemal, prví diváci, ktorí ho už mali možnosť vidieť, mu na ČSFD udelili 78 %. Ak vás zaujal, do našich kín by sa mal dostať už 14. júla.