Foto: Youtube/ Braňo Závodský naživo

Debatovať mali dvaja, nakoniec prišiel len Ivan Korčok.

Na dnes bola ohlásená debata prezidentských kandidátov Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho. Nakoniec sa relácie Braňo Závodský naživo zúčastnil len Ivan Korčok. Pellegriniho tím podľa Závodského informáciu oznámil ešte počas víkendu.

Prezidentský kandidát Korčok sa v úvode vyjadril aj k hacknutiu jeho stránky a rovnako aj k falošnej stránke, ktorá bola cez víkend spustená. Podľa neho sa v tejto kampani „nehrá fér“. Elektronická stopa z videa sa mala viazať k reklamnej agentúre, ktorá predtým pracovala pre stranu Hlas.

Korčok zopakoval, že ide o jasné dôkazy, podložené elektronickou stopou. Tiež akcentoval, že kampaň Petra Pellegriniho nie je financovaná transparentne a že sa hrubo porušujú pravidlá kampane. Zároveň podáva podnet pre vydávanie časopisu Extra Plus, kde boli uverejnené články v prospech Petra Pellegriniho.

Závodský sa opýtal Korčoka, prečo sa uchádza o hlasy strany maďarských voličov, keď ho označujú za „hungarofóba“. Korčok zdôraznil, že nemá žiadny problém so slovenskými Maďarmi na Slovensku a ďalej sa bude uchádzať o ich podporu. Podporu mu medzičasom vyjadrili napríklad aj Zsolt Simon alebo Ľudovít Ódor.

Na otázku, či bude Korčok v úrade 5 alebo 10 rokov, nechcel kandidát Korčok presne odpovedať. Nevylúčil, že ak bude mať úspech, kandidoval by znovu. Dôležité je, čo za tých 5 rokov zvládne urobiť pre krajinu a ak to bude mať zmysel, postaví sa k tomu „čestne a úprimne“.

V debate sa dostali aj k vyjadreniam Petra Pellegriniho o tom, že Slovensko nikdy nezatiahne do vojny, pritom o vyslaní vojakov nerozhoduje prezident, ale vláda a parlament. Korčok sa vyjadril, že momentálne nevidí dôvod na to, aby boli slovenskí vojaci na Ukrajinu nasadení. Korčok tiež povedal, že na samity EÚ má chodiť predseda vlády.

Do druhého kola Korčok postúpil so ziskom 42,51 percenta hlasov a Pellegrini so ziskom 37,02 percenta hlasov. Druhé kolo prezidentských volieb bude 6. apríla.

Uložiť článok

Najnovšie články