Milujeme filmy, ktoré boli natočené podľa skutočnej udalosti.

Zaujímajú nás životy úplne bežných postáv, ktoré sa musia pretĺkať cez množstvo nevyspytateľných situácií, a je to možno spôsobené tým, že sa častokrát s týmito postavami stotožňujeme. Prinášame vám jeden z najznámejších filmov, ktorý bol natočený podľa skutočne udalosti. Aj keď je to v tomto prípade priam neuveriteľné.

Vlk z Wall Street (2013)

vlk z wall street 2
film.com

Režisérom tohto geniálneho snímku je Martin Scorsese. Skutočný príbeh, ktorého hlavným hrdinom je už spomínaný Leonardo DiCaprio, si môžete dokonca aj prečítať – The Wolf of Wall Street (Jordan Belfort). Peniaze, žúry, kokaín, jachty, ženy, .. Kto má rád filmy s takouto tématikou, určite si príde, prípadne už prišiel na svoje. Okrádanie a podvody ale nemohli dlho zostať nepovšimnuté, i keď sa za tým všetkým skrýval šikovný Jordan Belfort, ktorého ale samotný film údajne vykreslil v omnoho priaznivejších farbách.

vlk z wall street 1
oyster.ignimgs.com

Momentálne už 52-ročný bývalý burzový maklér židovského pôvodu, Jordan Belfort, zaznamenal svoj búrlivý život v autobiografickej knihe, ktorá sa stala námetom pre úspešný film. Človek, ktorý na strednej začínal s predajom zmrzliny, plánoval pokračovať v štúdiu za zubára, no málili sa mu možné zárobky a teda sa vybral iným smerom – stal sa burzovým maklérom. Začínal vo firme Rothschild, ktorá mu dopomohla k zdokonaleniu sa, no po páde burzy a takisto aj firmy musel vymyslieť niečo iné. V roku 1990 teda založil vlastnú spoločnosť, Stratton Oakmont. Začínal čisto, no neskôr sa z firmy stal zdroj na zarábanie špinavých peňazí.

vlk z wall street jordan
dailyentertainmentnews.com

Napriek svojskému životnému štýlu, kde prevládali prostitútky, drogy, kokaín, drahé autá a hýrenie mal dve ženy, s druhou má dokonca dve deti a pomenoval po nej jachtu. Za svoj život si postupne údajne kúpil cez 70 áut, z toho päť Ferrari, k tomu dva vrtuľníky, jachtu, .. No všetkými peniazmi, z ktorých žil svoj bohémsky život, vlastne okrádal neskutočné množstvo ľudí. Zarábať vedel, to sa mu odoprieť nedá. Súd ho ale v roku 1998 odsúdil a za všetky podvody nariadil zaplatiť odškodné vo výške 110 400 000 dolárov. Nebol to žiadne neviniatko, keď do jeho firmy nabehli FBI, svojho spoločníka udal ako väčšinu okolo seba a takto si zabezpečil podstatne kratší trest, len 22 mesiacov. (Vo filme svojho spoločníka ochránil.)

vlk z wall street jordan 1
callingdreams.com

Počas fungovania Stratton Oakmont ale dokázal, že svojich spolupracovníkov vie skutočne motivovať a zabaviť. Asi nie každá firma mala vo svojej budove drogových dílerov, prostitútky či exotické zvieratá. Tu to bolo na dennom poriadku a očividne to každému vyhovovalo. Brali by ste taký pracovný poriadok?

vlk z wall street jordan 2
resources0.news.com

Nejaké ďalšie výstrelky? Keď mu pri pobyte v Londýne došli drogy, zavolal svojej sekretárke, aby mu ich poslala súkromným tryskáčom, podarilo sa mu potopiť si vlastnú jachtu, miloval sa so svojou bývalou ženou na matraci naplnenom bankovkami, prípadne cestoval helikoptérou s jedným privretým okom kvôli dvojitému videniu, čo bol tak zdrogovaný. Momentálne sa ale živí ako rečník, prednáša pre budúcich obchodníkov, ktorými je pomerne vyhľadávaný pre svoje skúsenosti. Celkom zaujímavý život, čo poviete?

Pozri aj: 12 najlepších filmov roku 2015 a 2016, ktoré boli natočené podľa skutočných udalostí

interez.sk (Michaela K.)
0
Uložiť článok
Komentovať