Michaela Galambošová / /
Láska nemá síce žiadne pravidlá, avšak každý naplnený vzťah prechádza týmito 10 štádiami.

Dokonalý, harmonický a najmä láskyplný vzťah. Dá sa to dosiahnuť, alebo je to len poklad na konci dúhy, ktorý nemá zmysel hľadať? Vedci i ľudia sa zhodnú na jednom. Krásny vzťah mať môžete. Všetci, ktorí ho dosiahli, si ho však museli najprv vybudovať, pričom prechádzali cez týchto 10 štádií.

Ak ich zaznamenáte aj vo vlastnom vzťahu, je to znamenie, že idete po správnej ceste.

#1 Poblúzenie

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Zažili sme to snáď všetci. Keď sme čerstvo zamilovaní, nevieme myslieť na nič iné, než na objekt nášho záujmu. V bruchu máme celý kŕdeľ motýľov a tešíme sa na každú chvíľu, ktorú môžeme zažiť s milovanou osobou. Aj neskôr počas vzťahu potom na tieto okamihy radi spomíname.

#2 Začneme si všímať nedostatky

A to je (prekvapivo) úplne normálne štádium vzťahu. Keď nám z očí spadnú ružové okuliare, zrazu si všimneme, že partner za sebou všade necháva ponožky, opakuje tie isté chyby, no my si zároveň uvedomíme, že ho napriek tomu milujeme.

#3 Nevyhnete sa zmene

Photo by Anthony Tori on Unsplash

Nikto z nás nie je stále rovnaký. A chvalabohu za to, že je to tak. I samotný vzťah prechádza určitou premenou. Najlepšou možnosťou je, keď sa menia obaja partneri. Malo by to tak byť. Pretože práve tak sa vyvíjame. No ak sa jeden z nich stále tvrdohlavo drží pomyselných istôt, vo vzťahu to môže spôsobiť značné výkyvy.

#4 Porozumenie

Toto štádium by malo prísť po etape, kedy sa nevyhnete vzájomným turbulenciám. Ak však pochopíte, že sa naozaj milujete a dokážete prijať aj rozdielnosť partnera, vyhrali ste. Práve ste na vlastnej koži zistili, čo je to porozumenie.

#5 Objavovanie

Photo by Vladimir Kudinov on Unsplash

Teraz trošku prekročíme obvyklú zónu pohodlia. Možno aj vy zistíte, že túžite vo vzťahu objavovať niečo nové. Nikdy úplne nespoznáte človeka, ktorého milujete. A to je na tom to prekrásne. Preto vám prajeme veľa chuti do vzájomného objavovania.

#6 Vzájomné prepojenie

Ak ste sa dostali do tohto štádia, nebude pre vás nezvyčajné čítať partnerove myšlienky. Už si rozumiete a nie vždy na to, čo si chcete vzájomne povedať, potrebujete slová. Jednoducho cítite jeden druhého a to je dar.

#7 Pochybnosti

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

Pochybnosti budú. Ak ešte neboli, určite vás čakajú za rohom. Každý sa občas zamyslí nad tým, ako by mu asi bolo s iným partnerom. Je to normálne. Dôležité však nie sú pochybnosti, ale výsledok. A tým väčšinou býva partner, ktorý bol pri vás nielen v príjemných, ale i v krízových situáciach vášho života.

#8 Poďme sa rozprávať o sexe

Po rokoch opadne každá vášeň. Možno aj vám bude príjemnejšie zaspať v partnerovom objatí, než nacvičovať krkolomné milostné polohy. Ak však robíte to, čo vám obom vyhovuje, je všetko v poriadku. Nemusíte sa riadiť žiadnymi príručkami.

#9 Dôvera

Photo by Milan Popovic on Unsplash

Prichádzame k jednému z najdôležitejších štádií zdravého a fungujúceho vzťahu. Dokážete si vzájomne dôverovať? Neťahá vás to do partnerovho telefónu? Ak voči nemu pociťujete dôveru, máte vo vzťahu ingredienciu, ktorá má nevyčísliteľnú hodnotu.

#10 Duchovné prepojenie

Na záver sa dotkeme duchovnej stránky vzťahu. Je to to, čo sa nedá opísať slovami. Je to to krásne prepojenie, ktoré medzi sebou máte, a to bez ohľadu na čas či vzdialenosť. Ak máte pri sebe partnera, s ktorým ste prešli všetkými štádiami, zo srdca vám blahoželáme. Máte poklad, ktorý si rozhodne nenechajte ukradnúť.

Pozri aj: Toto je 10 vecí, ktoré by ste vo vzťahu NIKDY nemali prestať robiť (aj keď ste spolu už celé roky)

hackspirit
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)