Najväčšie sklamania života väčšinou prichádzajú kvôli očakávaniam, ktoré nie sú na mieste. Platí to najmä v prípadoch, kedy sa jedná o medziľudské vzťahy. Očakávame od ľudí veci, ktoré sa však nikdy nenaplnia. Väčšinou to však nie je ich chyba.

Tým, že znížite očakávania, ktoré voči ostatným ľudom máte, môžete predísť inak nevyhnutnému sklamaniu, frustrácii alebo utrpeniu vo svojom živote, ale aj v živote ostatných ľudí. Budete sa môcť ľahšie sústrediť na veci, na ktorých naozaj záleží. Preto je načase prestať očakávať od iných týchto 7 vecí.

Prestaňte očakávať, že s vami ľudia budú súhlasiť

Zaslúžite si byť šťastní a zaslúžite si žiť život, aký si želáte. Nie ste na tomto svete na to, aby ste žili podľa očakávaní iných, a ani preto, aby ostatní žili podľa tých vašich. Čím viac rozhodnutí spravíte v živote podľa seba, tým menej názorov ostatných ľudí potrebujete. Musíte nájsť odvahu, aby ste boli sami sebou a nasledovať svoju intuíciu, nech už je to akokoľvek desivé. Neporovnávajte sa s ostatnými a nenechajte sa odradiť ich úspechmi a progresom. Nasledujte svoju vlastnú cestu a účel, ktorý máte. Úspech je žiť šťastne svojím vlastným spôsobom.

Prestaňte očakávať, že vás budú rešpektovať viac, ako sa rešpektujete vy

Pravá sila sa skrýva v duši, nie v svaloch. Všetko je to o viere a vôli a podľa toho treba aj konať. Rozhodnite sa práve v tejto chvíli, že už nikdy nikoho nebudete prosiť o lásku, rešpekt alebo pozornosť, ktorú by ste mali ukazovať sami sebe. Je dôležité byť milí na ostatných, ale ešte dôležitejšie je to, aby ste boli milí sami na seba. Dávate tým sami sebe príležitosť na šťastie a lepšie JA.

pexels.com

Prestaňte očakávať (a potrebovať), že vás budú mať radi

Môžete sa cítiť nechcení jednou osobou, ale to neznamená, že nie ste skvelí pre niekoho iného. Nezabúdajte na svoju cenu a trávte čas s ľuďmi, ktorí si vás vážia. Nezáleží na tom, akí milí budete k ostatným, vždy sa nájde niekto, kto vás bude kritizovať. Usmievajte sa, ignorujte ich a choďte ďalej. Ľudia na vás môžu byť zlí, lebo ste iní. Ale to je absolútne v poriadku. To, čo je na vás výnimočné, vás robí vami, a tí správni ľudia vás budú vďaka tomu milovať.

Prestaňte sa spoliehať na to, že naplnia vaše očakávania

Milovať a rešpektovať ostatných znamená nechať ich, aby boli sami sebou. Keď prestanete očakávať, že ľudia sa budú správať určitým spôsobom, môžete začať oceňovať, kým skutočne sú. Rešpektujte ich a neočakávajte, že budú takí, akých by ste ich chceli mať vy. Nikoho nepoznáte ani spolovice tak dobre, ako si myslíte, no práve to robí ľudí takých zaujímavých.

pexels.com

Prestaňte očakávať, že budú vedieť, čo si myslíte

Ľudia nedokážu čítať myšlienky. Nebudú vedieť, ako sa cítite. Či už ide o vášho šéfa a povýšenie, alebo o človeka, ktorý sa vám páči, nebudú to vedieť, kým im to vy nepoviete. Život je o komunikácií s ostatnými a preto sa jej nebojte. Nebojte sa odpovede na otázku skôr, než ju vyslovíte.

Prestaňte očakávať, že sa zmenia

Ak vám na niekom prekáža to, ako sa správa a dúfate, že sa zmení, pravdepodobne sa to nestane. Buď sa naučíte žiť s tým, akí ľudia sú, alebo sa budete musieť naučiť žiť bez nich. Môže to znieť zle, ale nanešťastie je to pravda. Správanie ľudí sa zmení málokedy, ale môže sa zmeniť to, ako sa na nich pozeráte.

pexels.com

Prestaňte očakávať, že ľudia budú „v poriadku“

Buďte milí ku každému, koho stretnete, pretože každý človek zvádza nejaký vnútorný boj. Sami dobre viete, že nie každý úsmev je úprimný a môže sa za ním skrývať ešte väčší boj, než je ten váš. Nepriaznivé okolnosti však treba prekonať, nie sa im vyhnúť. A preto podpora, zdieľanie a pomáhanie ľuďom je jedna z najväčších odmien, aké môžete dostať. Všetci máme nejaké problémy a práve preto by sme nemali očakávať od ostatných, že oni ich nemajú. Keď raz túto pravdu akceptujete, uvedomíte si, že to, že ľudia nie sú v poriadku, je niekedy absolútne v poriadku.

pexels.com

Ľudia sa len zriedkakedy správajú tak, ako to od nich očakávate. A preto dúfajte v to najlepšie, no očakávajte to najhoršie. A nezabudnite, že vaše šťastie je priamo úmerné tomu, ako nad vecami uvažujete. Aj keď plán nevychádza tak, ako by ste očakávali, stále je to situácia, z ktorej sa môžete naučiť niečo nové.

psych.sk (Ivana G.), marcandangel
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy