Vidíš ju. To dievča, čo si tak veľmi chcel. No vaše cesty sa na dlhú dobu rozdelili a teraz sa zase spojili. Ale ona už nie je ako predtým...

Poznal si ju. Vedel si o nej všetko. No až teraz si si uvedomil, že si použil minulý čas. Že to, aká bola predtým sa už stratilo. Že stratila v sebe všetko, či si jej vyčítal. Poznal si ju, keď bola ešte mladá, nevinná a neskúsená. Vtedy… keď ešte nepoznala tento zlý svet do hĺbky.

No teraz je iná. Je presne taká, akú si chcel. Chcel si ženu. Chcel si niekoho dobývať a vlastniť ju. Nepáčilo sa ti, že vtedy by sa ti celá rozdala. Vtedy si chcel ženu s názorom, nie takú, ktorá ti na všetko prikývne. Chcel si ženu s úprimným myslením, nie dievča, ktoré tára celý deň nezmysly. Chcel si dámu, ktorá bude mať svoju cenu, nie dievča, ktorá sa každému podhodí.

Teraz to prišlo.

Marcelo Matarazzo/Unsplash.com

Teraz stojí tá žena, akú si dávno chcel pred tebou. Je tu. Je tak blízko a zároveň tak ďaleko, lebo nie je tvoja. Premrhal si svoju šancu urobiť túto ženu šťastnou. Zabil si jej túžby len preto, aby nebolo tebe ublížené. Zachoval si sa ako zbabelec, lebo si sa bál. Bál si sa tej veľkej lásky, ktorá by prepukla medzi vami.

Vtedy bolo všetko inak. Myslel si si, že urobíš správne, ak odídeš. Že to tak bude lepšie. No teraz, keď sa dívaš do jej smaragdových očí chápeš, akú veľkú chybu si urobil. Že si zahodil veľký diamant, len aby si mohol mať viac malých kamienkov.

Možno… kebyže sa nestretnete predtým. Kebyže sa stretnete teraz, o 5 rokov… vyšlo by to.

No osud má občas divný zmysel pre humor.

Som tu.

Taká, akú si dávno chcel.

No nie som tvoja.

Pozri aj: Nikdy si s ňou nechodil, ale aj tak si jej zlomil srdce

Odzadu.sk
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy