/
Čo si najčastejšie čarbete vy?

Poznáte to. Robí to takmer každý z nás – či už pri telefonovaní, pri učení, na prednáške či na nudnej porade. Ak po ruke máme pero alebo ceruzku a papier, ten sa razom premení na maliarske plátno a začneme kresliť. Lepšie povedané, čarbať. Práve tieto “abstraktné čarbanice” však toho o nás prezrádzajú ešte oveľa viac, než by ste si boli mysleli.

Tak, čo si najčastejšie “čarbete” vy?

Ľudí

Palička sem, palička tam, kruh ako hlava a je to. Ak sa nachádzate práve v tomto, znamená to, že aktuálne sa pravdepodobne cítite bezmocne, alebo sa práve snažíte zbaviť sa nejakých povinností. Ste emocionálne nestabilní a cítite potrebu izolovať sa od iných ľudí.

brightside.me

Oči

To, ako ich nakreslíte, symbolizuje vaše najskrytejšie “Ja”. Veľké oči sú znakom extroverzie, “zízajúce” oči symbolizujú obavu, že vás niekto sleduje, zatvorené oči môžu naznačovať nevôľu nazrieť do hĺbky svojej vlastnej mysle.

brightside.me

Podpis

Ste schopní posiať svojimi podpismi celú stranu? V tom prípade to môže signalizovať, že ste egocentrickí a často aj arogantní.

brightside.me

Zvieratá

V tomto prípade záleží aj na tom, aké zviera si kreslíte.

  • Tiger a vlk symbolizujú skrytý hnev.
  • Líška symbolizuje, že máte nekalé úmysly.
  • Veverička naznačuje, že túžite po starostlivosti a ochrane.
  • Lev je znakom toho, že si myslíte, že ste lepší, než iní ľudia.
brightside.me

Štvorce, diamanty a iné geometrické tvary

Svoje ciele máte jasne definované a svoje názory si väčšinou nenechávate len pre seba. Ste tvrdohlaví a vytrvalí, no niekedy až príliš opatrní.

brightside.me

Šípky

V tomto prípade je zas rozhodujúce, kam šípka smeruje.

  • Ak smeruje nahor, orientujete sa predovšetkým na druhých.
  • Ak smeruje nadol, sústredíte sa predovšetkým na seba.
  • Ak ukazuje doľava, znamená to, že ste uviazli v minulosti.
  • Ak ukazuje doprava, znamená to, že sa tešíte na budúcnosť.
brightside.me

Hviezdy

Túžite byť stredobodom pozornosti. Keď vojdete do miestnosti, chcete, aby sa všetky hlavy otočili smerom k vám. Ak majú však hviezdy, ktoré kreslíte príliš veľa cípov, môže to znamenať, že trpíte depresiami.

brightside.me

Kvety, oblaky a slnko

Ste spokojní s tým, čo sa vo vašom živote práve deje. Stotožnení ste aj s tým, čo vás čaká v budúcnosti. Tieto kresby hovoria o tom, že k životu ste zaujali pozitívny postoj.

brightside.me

Krížiky

Tie znamenajú, že sa kvôli niečomu cítite previnilo. Pravdepodobne ste spravili alebo nespravili niečo, čo si teraz vyčítate.

brightside.me

Malé domčeky kocky

Symbolizujú vašu lásku k poriadku a vašu silnú stránku, ktorou je dokonalé naplánovanie a kalkulácia všetkých vecí. Presne viete, čo od života chcete a budete si za tým stáť, nech sa deje čokoľvek.

brightside.me

Šachovnica

Zdá sa, že nedávno ste sa ocitli v nepríjemnej a nepohodlnej situácii. Ak však kresby pretrvávajú, môžu byť odkazom na to, že v sebe máte nejaké nevyriešené veci, ku ktorým aktuálne nedokážete zaujať žiaden postoj. Môže však ísť aj o symbol toho, že ste začali pochybovať o sebe, o svojej životnej ceste či o svojom životnom poslaní.

brightside.me

Včelie plásty

Ak si najčastejšie kreslíte tento symbol, znamená to, že vašou životnou prioritou č. 1 je mier a harmónia vo vašom živote.

brightside.me

Špirály

Problémy iných ľudí vás príliš nezaujímajú. Vo svojej mysli toho máte dosť aj bez toho – neustále sa zamýšľate nad rôznymi úlohami či výzvami, ktorým musíte čeliť. Žeby ste boli génius?

brightside.me

Kruhy a prstence

Tieto symboly predstavujú odkaz: “Cítim sa, akoby som do tohto sveta ani nepatril/a.” Ak najčastejšie kreslíte práve tieto útvary, môže to znamenať, že až zúfalo túžite po nejakej spoločnosti, čo však môže viesť k depresii. Môže to však znamenať aj to, že ste introvertom a po spoločnosti jednoducho netúžite.

brightside.me

Pozri aj: Tieto 3 hádanky vyriešia len nadpriemerne inteligentní ľudia. Ste medzi nimi aj vy?

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)