Foto: Photo by C. Cagnin from Pexels

Cestovaniu sa jednoducho nič nevyrovná.

Je úplne jedno, či cestujete len s pár eurami a so starým ruksakom, alebo či sa ubytujete v nejakom luxusnom rezorte – v oboch prípadoch ide o cestovanie, ktorému sa naozaj nič nevyrovná. Cestovanie vplýva pozitívne na naše fyzické i psychické zdravie a ako ukázala nasledovná štúdia, šťastie, ktoré nám dáva, predčilo dokonca pocit šťastia spôsobený sobášom či narodením dieťaťa.

Portál booking.com vám predstavovať určite netreba.Práve on sa rozhodol uskutočniť rozsiahly výskum (publikovaný aj na portály Brightside), ktorého sa zúčastnilo až 17 000 jeho návštevníkov z celého sveta. Tí mali odpovedať na niekoľko otázok a zistenia sú naozaj zaujímavé.

#1 Cestovanie je zdrojom okamžitého šťastia

Takmer všetci respondenti sa zhodli na tom, že len máločo sa vyrovná pocitu šťastia, ktorý prináša cestovanie. Až 77 % z nich dokonca potvrdilo, že nejaký výlet či dovolenku si plánujú vtedy, keď si okamžite potrebujú zlepšiť náladu. 

#2 Cestovanie prináša viac šťastia než sobáš

Toto je pravdepodobne najkontroverznejšie zistenie celej štúdie. Až 49 % respondentov totiž potvrdilo, že pociťovali vyššiu úroveň šťastia, keď si plánovali dovolenku, ako v deň svojho sobáša. 29 % respondentov dokonca potvrdilo, že podobný pocit šťastia ako pri cestovaní im neprinieslo ani narodenie dieťaťa. 

Photo by Alex Knight from Pexels

#3 Cestovaniu sa nevyrovná ani nakupovanie materiálnych vecí

Iste, materiálne veci nás na nejaký čas dokážu potešiť, avšak cestovanie nám dáva zážitky, ktoré nám ostanú navždy. Až 70 % respondentov potvrdilo, že radosť z cestovania im vydrží oveľa dlhšie než radosť z nejakej novej veci. Preto až 56 % z nich radšej investuje práve do cestovania než do nákupu nového oblečenia, elektroniky a podobne. 

#4 Šťastie vám môže priniesť aj plánovanie dovolenky

Nemáte práve dostatok finančných prostriedkov na to, aby ste si niekam vyrazili? To vôbec nevadí, plánovať predsa môžete! Až 72 % respondentov totiž potvrdilo, že šťastie pociťujú už len pri plánovaní dovolenky a až 80 % ľudí sa cíti veselšie, keď sa pozrú na mapu a začnú premýšľať, ktoré miesto by najradšej navštívili najbližšie. 

brightside, booking
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )