Foto: Photo by Dark Indigo from Pexels

Počuli ste už o indigových deťoch?

Generácia X, generácia Y, generácia snehových vločiek, indigové deti… Každá z týchto skupín populácie sa vyznačuje niečím iným. To, čo je charakteristické pre “indigové deti”, skvele vystihol portál Thought Catalog.

Je to týchto 10+ vecí. Nájdete sa v nich aj vy?

#1 Nerozumiete krutosti dnešných ľudí. Väčšina z nich sa vám zdá byť neuveriteľne chladná a vypočítavá, čo vás nesmierne mrzí. Snažíte sa v ľuďoch hľadať dobro, no nachádzate ho len málokedy. 

#2 Cítite viac ako iní ľudia. Keď sa smejete, nedokážete prestať, no keď vás niečo sklame, máte veľmi blízko k depresii. Všetky svoje emócie a pocity (vrátane hnevu či lásky) totiž prežívate na 110 %. 

#3 Niekedy máte pocit, že nepatríte na tento svet. Veľakrát si uvedomíte, že nerozumiete ľuďom, a ľudia nerozumejú vám. Často vás preto prenasleduje pocit, akoby ste patrili niekam úplne inam. 

#4 Nikdy ste neboli “normálnym” človekom. Indigové deti majú extrémne rozvinutú empatiu a emocionálnu inteligenciu

#5 Chcete vytvárať nejaké hodnoty. Keď život len tak “prežívate” a nič po sebe nezanechávate, máte pocit, že váš život nemá zmysel. 

Photo by Bianca Salgado from Pexels

#6 Ste extrémne kreatívni. Neustále máte túžbu niečo tvoriť. Vaša kreatívna myseľ neustále pracuje na plné obrátky a vytvárate niečo, čo má nejaký zmysel nielen pre vás, ale aj pre iných. 

#7 Spiritualita je pre vás veľmi dôležitá. Vôbec to nemusí byť o nejakej konkrétnej viere. Jednoducho len veríte tomu, že existuje “niečo viac” a často sa zamýšľate nad tým, čo to vlastne je a čo to pre nás znamená. 

#8 Máte problém s rešpektovaní autorít. Nieže by ste sa správali neúctivo – to vôbec. Ak však máte niekoho alebo niečo rešpektovať, musíte sa s tým stotožniť. Ak sa tak nestane, dáte to dosť jasne najavo. 

#9 Ste zrelší, než väčšina ľudí vo vašom veku. Neustále ste mali pocit, že ste dospeli či dozreli akosi prirýchlo, a veľakrát si so svojimi rovesníkmi možno ani nemáte čo povedať. 

#10 Cítite, že istým spôsobom ste “špeciálni”. Vôbec nejde o žiaden narcizmus, vnímate však, že ste úplne iní ako ostatní ľudia. Vnímate viac, tvoríte viac, ste citlivejší, dokážete rozdávať viac dobra. Je len na vás, ako s týmto darom naložíte…

thoughtcatalog
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )