Michaela Galambošová / /
Nechcené tehotenstvo. Problém, ktorý tu je, no málokto o ňom hovorí. Na ženy, ktoré sa rozhodli podstúpiť umelé prerušenie tehotenstva, neraz ukazujeme prstom. Avšak ani pre ne to rozhodne nebola jednoduchá záležitosť.

Mnoho ľudí dnes ostro odsudzuje ženy, ktoré sa rozhodli podstúpiť umelé prerušenie tehotenstva, nevediac, čím všetkým si museli prejsť. Ono sa to ľahko odsudzuje, keď nemusíme chodiť v cudzích topánkach. Ženy si pritom neraz prešli hotovým peklom. Prečítajte si výpovede žien, z ktorých vám prejde po chrbte mráz.

Možno práve tieto desivo výpovedné príbehy žien nám ukážu, že nikoho nesmieme odsudzovať. Nikdy totiž nevieme, ako by sme konali na jeho mieste.

#1 Na potrat ma prinútila ísť mama, aby som mala peknú postavu na tanečnú súťaž. Profesionálne som tancovala a moja mama by neprežila, keby som zrazu zlyhala. Doteraz si vyčítam, že som jej neodporovala.

Photo by Cristian Newman on Unsplash

#2 Bola som brutálne znásilnená. Rodičia mi vraveli, že všetko to bola moja vina, pretože som vraj provokovala. Nebola to pravda. Nakoniec som išla na potrat kvôli rodičom. Prinútili ma k tomu.


#3 Mala som s manželom už tri malé deti a kopec finančných problémov. Nebrala som antikoncepciu, pretože mi zdravotne veľmi škodila. Používali sme pánsku ochranu, no tá zlyhala. Naše štvrté dieťatko som si nechala vziať. Veľmi ma to však bolelo.


#4 Išla som na potrat. Myslela som si, že ma zasiahne bolestivá vlna smútku, avšak pravdupovediac sa mi veľmi uľavilo. Nebola som na materstvo pripravená a to dieťa by si to zlízlo.

Photo by Kate Williams on Unsplash

#5 Aj mňa mama donútila ísť pred tromi rokmi na potrat. Akosi jej moje tehotenstvo nezapadalo do dlhodobých plánov. Z času na čas, keď mi je smutno, píšem svojmu chlapčekovi listy. Chcem, aby vedel, že napriek tomu, čo som urobila, ho mám stále rada.


#6 Keď ma manžel postavil pred ultimátum, doslova som ho znenávidela. Vravel mi, že ak nepôjdem na potrat, dá utratiť nášho psa, ktorý žil s nami už niekoľko rokov. Podvolila som sa. Bol to dokonalý manipulátor.


#7 Mňa k tomu prinútil dnes už bývalý frajer. Zistila som, že som tehotná, ale nie s ním. Kým sme si dali od vzťahu pauzu, stihla som otehotnieť. Vravel mi, že ak ho naozaj milujem, urobím to pre neho. A ja som mu na to skočila.

Photo by Claudia Soraya on Unsplash

#8 Dala som prednosť škole pred materstvom. Otehotnela som na strednej a vtedy ma chytila úplná panika. Išla som na potrat. Svoje rozhodnutie však neľutujem. V tej chvíli som konala najlepšie, ako som vedela.


#9 Otehotnela som v šestnástich. Rodičia ma prinútili ísť deň po potrate do školy, pričom som sa mala tváriť, že sa nič nestalo. Dodnes ich za to nenávidím.


#10 Moja mama nepotratila bábätko, na ktoré sme sa všetci tešili. To otec ju prinútil ísť na potrat. Bolo to to najväčšie sklamanie môjho života.


#11 Bola som na potrate viackrát. Vtedy som bola hlúpa a potrat som brala ako určitú formu antikoncepcie. Nakoniec som na to škaredo doplatila. Nikdy nebudem môcť mať vlastné deti.

Photo by Abbie Bernet on Unsplash

#12 Otehotnela som ako deväťročná. Áno, čítate správne. Mala som len 9 rokov. Otec ma ponúkal svojim kamarátom. Jeden z nich ma priviedol do druhého stavu. V dôsledku potratu sa už nikdy nestanem mamou.

Na záver nie sú potrebné žiadne slová. To mrazivé ticho, ktoré ide z príbehov, hovorí za všetko.

Pozri aj: Týchto 8 filmov vám až mrazivo presne ukáže, aké to je žiť s depresiou

sarcasm
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)