Aj keď to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať, skutočne je to tak.

Aj pre teba znamená „citlivá žena“ naivku, ktorá sa rozplače pri všetkom len trošku zložitom, smutnom a sklamania berie ako vážne činy? Možno si sama citlivou osobou, no dobre vieš, že byť „citlivou“ neznamená byť slabou. Nie si slabá. Nie si hlúpa. Si silnejšia, než si myslíš. 

Sú to tie ženské, ktoré samé majú ťažké dni, no vždy sú svojim priateľom nablízku a vedia im poradiť. Sú to tie ženské, ktoré trpia potichu a povedia to každému človeku len tak „na posedenie“. Sú múdre, vyberajú si správnych ľudí okolo seba. Nie sú dokonalé a vedia o tom. Aj ony robia chyby, no uvedomujú si ich. Veria ľuďom, avšak po každej zlej skúsenosti sú opatrnejšie.

Najslabšou stránkou citlivej ženy sú jej pochybnosti. O sebe, o druhých. Uvažuje. Veľa.

Hovorí, že jej poslaním je milovať, mať okolo seba dobrých ľudí a zažívať. Možno si o nej ľudia myslia, že je niekedy až príliš tichá, zahľadená, idealistka a citlivá osoba, no ona je hneď prvá, za kým sa idú poradiť. Ona je tá, ktorú tajne obdivujú za jej empatiu a odhodlanie.

pixabay.com

Cení si ľudí okolo seba a vie, že za dobré sa musí bojovať. Vie, že nie každý deň svieti Slnko a je skutočne odhodlaná. Rešpektuje názor iných, no tvorí si ten svoj sama.

Ak ľudia v jej živote nevyvíjajú snahu byť s ňou, podporiť ju alebo jej povedať niečo úprimné, nedrží sa ich. Oslavuje svoje malé víťazstvá. Každé jedno.

Najsilnejšie ženy sú tie, ktoré neodcudzujú a uvedomujú si, že aj oni môžu zlyhať.

Sú to tie nenápadné bytosti, ktoré sa celý deň usmievajú a nedajú nám pocítiť, že sa v ich živote deje niečo zlé. Sú tu pre nás. V dobrom aj v zlom. O tretej ráno i poobede.

Vážme si naše citlivé ženy. Ktoré sa občas bijú aj za nás a nie vždy si to vážime.

Sú to naše mamy, staré mamy, kamarátky.

Tie dobré ženské, ktoré nebojujú proti životu. Bojujú s ním.

Pozri aj: Nikdy si s ňou nechodil, ale aj tak si jej zlomil srdce

Odzadu.sk

 

Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy