Michaela Galambošová / /
Kto nežiarli, ten nemiluje? Práve naopak. Skutočná láska nemá so žiarlivosťou nič spoločné.

Žiarlivosť je emócia, ktorá vie dokonale otráviť každý vzťah. Vychádza zo strachu, pričom v človeku zabíja skutočnú lásku. Žiarlivec chce mať úplne pod kontrolou svojho partnera, pričom mu vôbec nedovolí dýchať. A ten sa bojí urobiť čokoľvek, aby partnerovi nedal čo i len najmenší dôvod na žiarlivosť. Tak to však nefunguje. Kto žiarli, ten si vždy dôvod nájde. A nakoniec na to doplatia obaja. 

Dnes sa pozrieme na 10 znakov žiarlivého muža, pred ktorým by sa mala mať na pozore každá žena. Pretože žiarlivosť je niečo, čoho sa človek zbavuje len veľmi ťažko. A najmä, v prvom rade to musí naozaj chcieť. A to býva zriedkavé.

#1 Keď ste s priateľkami, nenapíše ani nezavolá

Photo by Bewakoof.com Official on Unsplash

A to nie preto, že by chcel, aby ste si to užili. Odmlčí sa, pretože vás chce potrestať. Nechápe, ako sa môžete stretávať s niekým iným a nesedieť pri ňom na zadku. Výsledkom je jeho protestné ticho, ktoré nemá so skutočnou láskou nič spoločné.

#2 Žiarlivosť si neprizná

Ani keď vám urobí scénu na verejnosti, keď sa náhodou stretnete so svojím bývalým spolužiakom. Žiarlivec sa v niečom podobá alkoholikovi. Ani jeden, ani druhý si neprizná, že má skutočný problém.

#3 Nechce vás nikam zobrať

Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

A pre istotu sa za to aj ospravedlní. Avšak neprežil by, keby si vás v spoločnosti obzerali iní muži. Preto voľný čas najčastejšie trávite doma. Tam vás má pekne „pod palcom“. Vie, že tam mu nehrozí žiadna konkurencia.

#4 Očakáva, že sa budete cítiť obaja rovnako

Zmyslom dobrého partnerského vzťahu nie je splynúť v jeden celok, ale zachovať si vnútornú individualitu. Žiarlivý muž má však na to iný názor. Cíti sa pod psa, pretože prehral jeho obľúbený futbalový tím? Očakáva, že i vy sa budete cítiť rovnako zle. Ak nie, tak sa určite urazí.

#5 Vyhýba sa intimite

Photo by Samantha Gades on Unsplash

I keď to znie paradoxne. Váš vzťah sa dostal do nudnej fázy, kedy sa v sexe držíte stále toho istého scenáru. Muž sa však podvedome začne sexu vyhýbať. Bojí sa hodnotenia a toho, že by niekto mohol byť nedajbože lepší ako on.

#6 Vadí mu vaša dobrá nálada

Tešíte sa z niečoho alebo máte jednoducho dobrý deň? Nebojte sa, pri žiarlivcovi vám to nebude trvať dlho. Raz-dva sa postará o to, aby ste nemali dobrú náladu. Áno, dokáže žiarliť i na to.

#7 Vytrvalo odmieta všetky vaše pokusy zmeniť situáciu k lepšiemu

Photo by Ryan Holloway on Unsplash

Nechce nič zlepšiť. Všetko mu vyhovuje tak, ako to je, i keď niekde podvedome možno tuší, že takýto vzťah nie je v poriadku. Chcete sa ísť prejsť či navštíviť vašich rodičov? Môžete dať krk za to, že určite bude proti. O terapii nemôže byť ani reč. Vyhľadať odbornú pomoc by bral ako osobné zlyhanie.

#8 Chce, aby ste žiarlili

Preto vytrvalo komunikuje s rôznymi typmi žien na Facebooku či Instagrame. Chce vás tým potrestať. A to aj v prípade, že ste sa nevinne usmiali na vodiča autobusu.

#9 Urazene odchádza

Photo by Andrew Neel on Unsplash

Ak ste náhodou stretli starého známeho, môžete sa pripraviť na dva scenáre. V tom lepšom prípade len urazene odíde. V tom druhom vám urobí scénu, na ktorú nezabudnete do konca života.

#10 Vŕta sa vo vašej minulosti

Zaujímajú ho všetky detaily vášho bývalého vzťahu. Chce vedieť aj o podrobnostiach, ktoré by sa ho naozaj nemali týkať. Vypytuje sa naňho nielen vás, ale i vašich známych či rodičov. Nebude sa pri tom cítiť trápne. Tak sa budete cítiť len a len vy.

Pozri aj: Žiarlite? Týchto 7 rád vám pomôže žiarlivosť prekonať

powerofpositivity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)