Čo to pre ľudí znamená "chémia"? Ale nie tá zo školských učebníc, tá vo vzťahu.

Je chémia vo vzťahoch vôbec reálna vec? Dokážete hneď zo začiatku povedať, že medzi vami funguje, alebo že medzi vami lietajú iskry? Alebo sa to môže odhaliť až po určitom čase? A čo to vlastne tá chémia znamená? Nuž, pre každého človeka niečo iné. Každý vníma chémiu vo svojom vzťahu ako niečo iné, ale všetci sa dokážu zhodnúť na jednej veci: je tam a je reálna.

7 ľudí odpovedalo na otázku, čo to pre nich „chémia vo vzťahu“ vlastne znamená. Niektoré z ich odpovedí vás chytia za srdce.

#1 „Chémia je jednoducho niečo, čo cítite.“

Chémia je niečo, čo nemôžete vidieť. Ale cítite to. Cítite to, keď sa mu/jej pozriete do očí. Cítite to, keď sa on/ona pozerá na vás. Vo vzduchu sa vznášajú iskry a okolo žiaria magnetické vlny. Je to vtedy, keď vaša predstavivosť funguje na tisíc percent a vy sa len usmievate, pretože viete. Viete, že chémia je reálna, aj keď ste ju nikdy nevideli.

#2 „Všetko okolo neho/nej je tak jednoduché. A vy si nemôžete pomôcť, chcete s ním/ňou tráviť čo najviac času.“

Chémia je vo vzťahoch ktoré na jednej strane samozrejme iskria vášňou, ale na druhej strane sú príjemné. Také ľahké a jemné, možno dokonca až jednoduché. Všetko, čo chcete, je tráviť s ním/ňou čo najviac času a len si užívať prítomnosť jeden druhého. Dá sa to považovať za chémiu? Rozhodne.

#3 „Chémia znamená aj hádky. Ale vždy sa všetko na dobré obráti.“

Niekedy sa to s chémiou až preženie a chemické reakcie sú až príliš silné. Následok? Totálny výbuch. Hádky. Ale aj tie sú pre vzťah potrebné. Ak nechýba komunikácia a porozumenie, potom je každá hádka vo vzťahu len prínosom. Pretože všetko sa potom na dobré obráti a vzťah bude ešte lepší a silnejší, než predtým.

unsplash.com

#4 „Je to ten oheň, ktorý mu/jej horí v očiach už od prvej chvíle.“

Už od prvej chvíle máte jednoducho pocit, že mu/jej v očiach horí plameň, ktorý nezhasína a privádza vás do šialenstva. Chcete ho vídať stále, chcete ho nasledovať, chcete sa mu odovzdať. Chémia niekedy funguje už od samého začiatku.

#5 „Je to niečo, čo sa vypestuje časom a okorení každý vzťah.“

Iní zase necítia chémiu hneď na začiatku, ale postupne prichádza s časom. Prichádza s tým, keď sa do človeka pomaly, pomaličky a nakoniec úplne zamilujete. Máte pocit, že zrazu váš vzťah dostal tú správnu iskru, taký ten náboj.

#6 „Je to vtedy, keď sú vaše telá, mysle a duše v úplnom prepojení.“

Vtedy, keď ste obaja na rovnakej vlnovej dĺžke. Vtedy, keď obaja cítite to isté. Keď si myslíte to isté. Keď sa stretnú vaše ruky a vy cítite zimomriavky po celom tele. Keď sa stretnú vaše názory a vy sa ešte dlho chvejete od vzrušenia.

#7 „Chémia sú endorfíny. Endorfíny sú šťastie.“

Keď môžete spolu robiť všetky tie bláznovstvá. Keď prežívate dobrodružstvo. Keď sa smejete, až vás rozbolí brucho. Chémia je prítomná vždy, keď sa z tela vyplavujú aj endorfíny. Jednoducho vždy, keď sa vo vzťahu nachádza šťastie.

unsplash.com

Pozri aj: Láska nie je vždy láskou. Toto je 8 prípadov, kedy ste si mysleli, že ste zamilovaní, no pravda bola iná

elitedaily
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy