Teraz už budete vedieť, čo si pozorne všímať.

Oči sú bránou do našej duše. Tento fakt už nikdy nikto nespochybní. Ich výraz, vyhýbanie sa priamemu pohľadu, zväčšovanie či zmenšovanie zreničiek… To všetko o nás prezrádza oveľa viac, než by sme si mysleli. Je tu však ešte niečo…

Vedeli ste, že existuje istý očný pohyb, ktorý je (takmer) jasným dôkazom toho, že človeku, oproti ktorému stojíte, sa páčite?

Toto zistenie by mohlo uľahčiť viacero situácií. Vždy je predsa dobré vedieť, na čom sme. Nebudeme vás ale ďalej naťahovať.

Vedci sa totiž rozhodli preskúmať, ako sa pohybujú naše oči, keď sa práve pozeráme na niekoho, kto sa nám páči. A výsledky?

pexels.com

Zistilo sa, že ako ženy, tak aj muži, sa objektu, o ktorý mali záujem, pozerali predovšetkým na oblasť hlavy (oči, pery, nos a pod.) a na oblasť hrudníka (hruď, prsia). Naopak, ak participantom niekto sympatický nebol a fyzicky ich nepriťahoval, pozerali sa predovšetkým na jeho nohy a na jeho chodidlá.

Jediný rozdiel medzi mužmi a ženami bol v tom, že muži sa pri pohľade na ženu, ktorá sa im páči, pohľadom “pristavili” aj v oblasti pásu a bokov.

Ak si vás teda niekto skúma od hlavy po hruď, prípadne po pás, môže to byť signálom toho, že dotyčnej osobe sa páčite. Ak však príliš často zablúdi aj k vašim nohám alebo chodidlám, pravdepodobne má záujem o priateľstvo.

Pozri aj: Toto je 5 vlastností, ktoré muži hľadajúci dlhodobý vzťah považujú na ženách za najatraktívnejšie

spring
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy