Vždy je lepšie byť sám, ako byť v spoločnosti nesprávnych ľudí. Veľká časť toho, kto v skutočnosti ste, závisí na tom, kým sa obklopujete. Občas kontroluje šťastena, kto príde do vášho života, no je na vás, koho v ňom necháte a koho pošlete preč.

Určite viete, že by ste sa mali obklopovať ľuďmi, ktorí vás robia lepšími a nechať ísť tých, ktorí robia presný opak. Nie je vždy ľahké rozoznať, kto patrí do ktorej skupiny a niekedy na to nanešťastie môžete prísť až príliš neskoro. No našťastie je tu pár varovných signálov, ktoré vám naznačujú, že ste v spoločnosti nesprávnych ľudí.

Spravia si na vás čas len vtedy, keď je to výhodné pre nich

Je celkom očividné, že hocijaký vzťah bez pravidelného stretávania sa a komunikácie bude mať problémy, hlavne keď mu chýba nejaký záväzok. Nestrácajte čas s niekým, kto vás chce vo svojej blízkosti len vtedy, keď to je výhodné pre neho. Nemali by ste nikoho nútiť, aby si vytvoril vo svojom živote špeciálne miesto pre vás, pretože ak mu na vás skutočne záleží, to miesto si bude chcieť vytvoriť sám od seba. Byť vo vzťahu s niekým, kto prehliada vašu hodnotu nie je lojálnosť ale hlúposť. Neproste nikdy nikoho o pozornosť. Poznajte svoju hodnotu a posuňte sa od takých ľudí ďalej.

Používajú proti vám vašu minulosť

Niektorí ľudia odmietnu akceptovať, že už nie ste tým, kým ste boli v minulosti. Každý v živote urobil pár chýb, niečo sa z nich naučil a posunul sa ďalej, no niekto nie je jednoducho schopný ustáť fakt, že ste dospeli, a tak sa nebude báť použiť vašu minulosť na to, aby vás poslal ku dnu. Neospravedlňujte ich  správanie. Pretože pokiaľ vás niekto neustále súdi za vašu minulosť a používa ju proti vám, mali by ste sa postarať o lepšiu budúcnosť tým, že sa budete od takých ľudí držať ďalej.

Cítite sa pri nich ako v pasci

Zdravý vzťah má dvere a okná dokorán otvorené, aby sa nikto necítil ako v pasci. Vzťahom takéto neobmedzené prostredie prospieva. Pokiaľ chcete byť súčasťou niekoho života, tak ani stovky otvorených dverí a okien vás neprinútia odísť. Mohli by ste, no vy ostať proste chcete. Pokiaľ ich však niekto zatvorí v snahe nasilu vás udržať vo vzťahu, v ktorom byť nechcete, možno je čas tie dvere vykopnúť.

pexels.com

Znevažujú vaše sny a schopnosti

Pokiaľ niekoho necháte, aby definoval vaše sny a možnosti, potom ho nechávate, aj aby vás držal v úzadí. To čo ste v skutočnosti schopní dosiahnuť závisí na tom, do čoho sa vy rozhodnete investovať energiu. Ľudia vám budú predkladať veľa tvrdení o tom, čo je možné a čo nemožné. Vy sa však musíte pozerať priamo skrz ne na svoju vlastnú víziu. Tak sa nebojte toho, čo si myslia ostatní. Žite vlastnú pravdu.

Klamali vám viac než raz

Láska nie je len pocit vášne, je to hlavne spôsob, akým sa správate k tým, ktorých milujete. Pokiaľ vám niekto klame, tak znehodnocuje váš vzťah. Pokiaľ chronického klamára držíte vo svojom živote a stále mu dávate nové a nové šance, máte s tou osobou viac spoločného, než si myslíte, pretože tým klamete najmä sami sebe. To isté platí o ľuďoch, ktorí vám nepovedia pravdu a radšej vám povedia presne to, čo počuť chcete.

Prenášajú na vás svoju negativitu

Negatívni ľudia vo vašom živote sa nesprávajú negatívne len voči vám, ale voči každému, koho stretnú. To, čo hovoria a robia je obrazom ich vlastnej reality – ich vnútorných problémov. Pamätajte na to, že ak aj povedia niečo negatívne alebo urážlivé voči vám, s vami to nemá čo dočinenia. Aj keď nemôžete kontrolovať to, čo povedia, môžete kontrolovať to, či to povedia vám. Pretože pozitívne veci sa stanú, až keď si od negatívnych ľudí budete držať určitú vzdialenosť. Neznamená to, že ich nenávidíte. Znamená to, že rešpektujete sami seba.

pexels.com

Až príliš vám závidia, čo máte

Pokiaľ niekto až chorobne žiarli na to, čo máte, je tu obrovská pravdepodobnosť, že vám to chce aj zobrať. Pretože takáto žiarlivosť neznamená, že vás niekto obdivuje, znamená, že nenávidí sám seba. Pokiaľ je to možné, snažte sa im pomôcť, no dajte si pozor, aby vás nestiahli pod hladinu. Často sa stane, že takým ľuďom jednoducho nepomôžete, nech sa budete snažiť akokoľvek. Pretože prvý krok k tomu, aby sa dali vnútorne do poriadku by mal smerovať práve od nich.

Motivujú vás k tomu, aby ste boli kritickí a nenávistní

Žiadna ľudská bytosť nie je nadradená. Nezávisiac od výšky, rasy alebo viery. Pokiaľ súdite ľudí podľa váhy, farby pleti alebo krásy, tak prídete o to, kým v skutočnosti sú. A ľudia, ktorí vás k takémuto súdeniu alebo nenávideniu iných motivujú, sú tou najhoršou spoločnosťou.

Chcú, aby ste boli niekým iným

Trávte čas s ľuďmi, ktorí vidia vaše pravé ja a nie to, ktoré si želajú vidieť. A ešte viac času trávte s ľuďmi, ktorí vás skutočne poznajú a práve vďaka tomu vás milujú a rešpektujú. Pokiaľ niekto očakáva, že budete niekým, kým v skutočnosti nie ste, spravte krok vzad. Je lepšie stratiť vzťah kvôli tomu, kým ste ako ho udržiavať s nikým, kto vaše pravé ja nemá rád.  Je ľahšie vyplniť prázdne miesto  vo svojom živote, ktoré ostalo po niekom, kto nechcel vidieť, kto skutočne ste, ako vyplniť prázdne miesto po svojom skutočnom ja.

pexels.com

Pokiaľ ste v tomto zozname spoznali niekoho z vášho blízkeho okolia, dobre sa zamyslite, či je to človek, s ktorým chcete tráviť čas. Pretože zlá spoločnosť na vás môže zanechať naozaj zlé následky a rozhodnutie nechať takých ľudí vo svojom živote miesto toho, aby ste ho venovali tým, ktorí si to zaslúžia, nie je práve najlepšie.

Pozri aj: TOTO JE 5 VLASTNOSTÍ, KTORÝMI SA VYZNAČUJÚ PLYTKÍ ĽUDIA

psych.sk (Ivana G.), marcandangel
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy