Pre niektorých ľudí sú prekliatím, pre iných darom.

Niektorí ľudia si pojem „silná osobnosť“ vysvetľujú úplne nesprávne. Dali mu nálepku, podľa ktorej ním označujeme ľudí, ktorí sú dominujúci, agresívni, či egoistickí. Medzi týmto mýtom a pravdou je však obrovský rozdiel. Áno, ak máte silnú osobnosť, disponujete niektorými vlastnosťami, ktoré môžu iných ľudí desiť. Sú to však práve tie vlastnosti, ktoré vám pomáhajú zvládať aj tie najnáročnejšie životné situácie. Nebojte sa ich a považujte ich za dar, vďaka ktorému toho v živote môžete dosiahnuť naozaj veľa.

#1: Máte svoj vlastný názor

Poznáte sa a nedovolíte, aby vás druhí ľudia ovplyvnili svojimi názormi. Radi o čomkoľvek diskutujete a učíte sa nové veci, práve kvôli tomu, aby ste si na všetko dokázali vytvoriť svoj vlastný. Ten je však vždy podložený nejakými dôveryhodnými a racionálnymi poznatkami, preto nedovolíte, aby sa ho niekto snažil ovplyvniť alebo zmeniť. Takisto aj vy úplne rešpektujete názory druhých a nesnažíte sa ich presvedčiť len preto, že s vami nesúhlasia.

#2: Dokážete sa rozhodnúť

Jednotlivé možnosti samozrejme zvažujete opatrne, no nikdy neupadnete do akejsi „paralýzy“, v ktorej sa ľudia rozhodnúť jednoducho nedokážu, a preto dávajú na rady iných. Vy však plne dôverujete svojej mysli a svojim inštinktom.

#3: Máte pevné morálne zásady

Máte svoje zásady a za každú cenu na nich trváte. Nikto by vás nedokázal presvedčiť, aby ste urobili niečo, po čom by ste sa necítili dobre. Máte to šťastie, že vaša morálka kontroluje kroky a rozhodnutia, ktoré robíte.

#4: Viete, čo od života chcete

Máte presne stanovené ciele. Viete, kde by ste chceli byť o 1, 5 či 10 rokov. Práve to vám dodáva silu a motiváciu robiť veci, ktoré druhí ľudia možno považujú za zbytočné alebo nezmyselné. Vy však poznáte presný zmysel každého svojho kroku.

pexels.com

#5: Nezaťažujete sa minulosťou

Nezabúdate na ňu, pretože práve ona vás vyformovala do vašej súčasnej podoby. Snažíte sa však nesústrediť sa na zlé veci, ktoré vás v nej stretli. Viete, že nič z toho, čo sa stalo už nezmeníte. Preto  sa radšej sústredíte na prítomnosť.

#6: Svoje chyby beriete ako životné lekcie

Ak urobíte nejakú chybu alebo akékoľvek zlé rozhodnutie, neutiahnete sa na mesiace do kúta, kde sa budete ľutovať. Situáciu spracujete, a čo je najdôležitejšie, vezmete si z nej ponaučenie.

#7: Dokážete si priznať, že ste sa mýlili

Slabí ľudia si svoje chyby nikdy nepriznajú. Za nič na svete by nedokázali odhodiť svoju masku dokonalosti. Vy s tým však problém nemáte, nakoľko sa za žiadnu masku neschovávate. Viete, že ste len človek a každý človek je predsa omylný.

#8: Dokážete prekonať svoj strach

Samozrejme, že ho pociťujete. Dokážete si ho však priznať a to je prvým krokom k tomu, aby ste s ním dokázali nielen bojovať, ale aj nad ním zvíťaziť. Strach pociťujete ako ktokoľvek iný, no nedovolíte mu, aby vám stál v ceste za vašimi snami.

Pozri aj: 20 PSYCHOLOGICKÝCH FAKTOV, KTORÉ VÁM UĽAHČIA KAŽDODENNÝ ŽIVOT

psych.sk (Henrieta Balázsová), aconsciousrethink
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy