Vždy budete mať niečo, za čo sa oplatí byť vďačný. Naozaj vždy. Nezáleží na tom, ako zle na tom ste, každý deň sa po prebudení poďakujte za svoj život, pretože niekto iný práve v tej chvíli zúfalo bojuje o ten svoj.

Mnoho ľudí si myslí, že šťastie znamená nemať problémy. V skutočnosti šťastie znamená, že problémy máte, no dokážete sa s nimi zmieriť. Aj keď ste na dne, pozerajte sa na to, čo máte, nie na to čo ste stratili. Pretože život nie je o tom, čo vám svet zobral, ale o tom, čo dokážete spraviť s tým, čo vám nechal. Nasledujúcich 8 viet vám pomôže s motiváciou, keď ju budete najviac potrebovať.

Bolesť je súčasťou rastu

Občas život zavrie nejaké dvere, pretože je čas posunúť sa vpred. A verte či nie, je to naozaj dobrá vec, pretože občas sa nevieme posunúť ďalej z vlastnej vôle, ale len vďaka tomu, že nás donútia okolnosti. Keď budete prežívať ťažké časy, myslite na to, že žiadna bolesť neprichádza bez svojho účelu. Posuňte sa ďalej od toho, čo vám ubližuje, ale nikdy nezabudnite na to, čo vás tá bolesť naučila. To, že sa trápite neznamená, že zlyhávate, pretože každý veľký úspech vyžaduje nejakú bolesť, aby bol dosiahnutý. Chce to len trpezlivosť a všetko sa dá znova dokopy, možno nie hneď, ale čoskoro.

Všetko v živote je len dočasné

Vždy, keď prší, máte istotu, že raz prestane. Vždy, keď vám niekto ublíži, čas zahojí rany. A rovnako ako po búrke vždy vyjde slnko, tak si musíte pripomínať každý deň, že nič netrvá večne. Takže pokiaľ veci práve nejdú podľa vášho plánu, a pokiaľ ste na tom zle, nebojte sa. Nebude to trvať večne. Len preto, že je život ťažký, neznamená to, že nemáte právo sa smiať. Každý deň je novým začiatkom ale zároveň aj koncom. Dokonca každá sekunda je pre vás novým začiatkom. Musíte z nej len vyťažiť čo najviac.

Strachovanie sa a sťažovanie nič nezmení

Tí, čo sa sťažujú, väčšinou všetko dokončia ako poslední. Vždy je lepšie pokúsiť sa spraviť niečo skvelé a neuspieť, ako neskúsiť vôbec. Veci nekončia, keď prehráte, končia, keď nerobíte nič, ale stále sa sťažujete. Pokiaľ v niečo veríte, choďte si za tým.  Nenechajte minulosť, aby vám pokazila budúcnosť, pretože tým, že sa budete sťažovať na včerajšok, zajtrajšok nevylepšíte. Miesto toho zoberte veci do vlastných rúk a pokúste sa zlepšiť svoj život. A pokiaľ zmenu spravíte, neohliadajte sa späť za hocičím zlým, čo sa stalo na vašej ceste za ňou.

pexels.com

Jazvy sú symbolom vašej sily

Nikdy sa nehanbite za jazvy, ktorými vás život obdaril. Pretože jazvy znamenajú, že bolesť je preč a rana je uzavretá. Znamenajú, že ste si prešli cez bolesť, naučili ste sa niečo, stali ste sa silnejšími a posunuli ste sa ďalej. Jazvy sú ako tetovania, na ktoré by ste mali byť hrdí. Nenechajte ich, aby vás držali ako rukojemníkov a aby ste kvôli nim žili život v strachu. Síce nezmiznú, ale môže sa zmeniť to, ako ich vidíte vy. Miesto symbolu bolesti ich môžete vnímať ako symbol sily.

Každý malý boj je krokom vpred

V živote trpezlivosť neznamená čakať, ale udržať si dobrý prístup, zatiaľ čo pracujete na svojich snoch a viete, že tá práca sa oplatí. Takže pokiaľ sa rozhodnete ísť do niečoho, počítajte s tým, že to bude chvíľu trvať, ale keď už raz začnete, tak neprestaňte. Pretože inak to nemá zmysel. Samozrejme, že pri tom na chvíľu stratíte stabilitu a komfort a možno dokonca aj samých seba.

Môže to znamenať, že chvíľu nebudete jesť to, na čo ste zvyknutí, alebo spať tam, kde je to pohodlné, že budete musieť odísť zo svojej komfortnej zóny, alebo že budete musieť obetovať niektoré vzťahy a to, čo vám je známe. Môže to znamenať naučiť sa prijímať výsmech, tráviť čas osamote, ale zároveň vám to dá priestor, ktorý potrebujete. Priestor na to, aby ste dokázali veci uskutočniť. Všetko ostatné je len testom vášho odhodlania a toho, ako veľmi to v skutočnosti chcete. A pokiaľ to naozaj chcete, tak toto všetko prekonáte napriek neúspechom a odmietaniu. A práve preto vám bude každý, aj ten najmenší krok vpred neskutočne vzácny a budete sa cítiť lepšie, než si viete predstaviť.

pexels.com

Negativita ostatných ľudí nie je váš problém

Buďte pozitívni, aj keď nikto okolo vás nie je. Usmievajte sa, keď sa vás niekto snaží zraziť ku dnu. Je to ľahký spôsob, ako si udržať nadšenie a sústredenie. Aj keď sa k vám niekto správa zle, zostaňte samými sebou. Nemôžete si veci brať príliš osobne a nechať ostatných, nech zmenia to, kým ste. Pretože len zriedka ľudia robia zlé veci kvôli vám. Robia ich kvôli sebe. Nemeňte sa kvôli negativite iných. Zmeňte sa len ak vás to spraví lepším človekom a privedie vás to k lepšej budúcnosti. Žijete len raz, tak robte, čo vás robí šťastnými a snažte sa byť s tými, čo vám vyčaria úsmev na tvári.

Čo sa má stať sa stane

Skutočná sila prichádza, keď máte nespočetne veľa dôvodov na plač a sťažovanie sa, ale radšej sa usmievate a ceníte si váš život. V každom utrpení sa skrýva niečo cenné, ale musíte sa k tomu prebojovať.  Nemôžete veci tlačiť k tomu, aby sa stali. Len vás to vytočí. V určitom bode musíte nechať veci na osud a nechať, nech sa stane, čo sa stať má. Pretože život je o tom, či veríte svojej intuícií. Je to dlhá cesta a musíte sa prestať strachovať o každý krok. Žite pre moment a užívajte si. Možno všetko nedopadne tak, ako ste dúfali, no verte tomu, že všetko je tak, ako má byť.

To najlepšie, čo môžete spraviť, je pokračovať

Nebojte sa ustúpiť o krok späť, skúšať veci znova, milovať znova a snívať znova. Nenechajte krutú lekciu života, aby vám zlomila srdce. Pretože takéto lekcie, tie, ktoré zažijete v najhorších časoch, vás toho väčšinou naučia najviac. Samozrejme, že v živote sú obdobia, v ktorých sa pokazí všetko, čo sa pokaziť dá a vy sa cítite, ako keby ste v tomto začarovanom kruhu boli večne, ale to nie je pravda. Keď to chcete vzdať, spomeňte si, že niektoré veci sa proste musia pokaziť predtým, ako budú v poriadku. Niekedy musíte zažiť to najhoršie, aby prišlo to najlepšie.

pexels.com

Áno, život je ťažký, ale pamätajte na to, že to zvládnete. Nájdite silu smiať sa každý deň, a niekoho každý deň rozosmejte. Nestresujte sa kvôli veciam, ktoré nemôžete zmeniť a pokiaľ aj padnete na dno, postavte sa a choďte ďalej. Nebojte sa rásť. A každé ráno ďakujte za to, čo máte a nestrachujte sa kvôli tomu o čo ste prišli.

Pozri aj: TRÁPI VÁS ZLÁ NÁLADA? VYSKÚŠAJTE TIETO 3 PSYCHOLOGICKÉ CVIČENIA, KTORÉ VÁM NEZABERÚ VIAC AKO 10 MINÚT

psych.sk (Ivana G.), marcandangel
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )