Narodeniny niekedy nie sú o tom, že ste starší.

Roky pribúdajú a pribúdajú. Kiež by to bolo skôr naopak, však? Niekedy však roky nepribúdajú len kvôli tomu, že starnete  Možno máte o dva roky viac, než predtým, ale to neznamená, že ste zostarli  Niekedy to len znamená, že ste dospeli. Alebo respektíve, že stále dospievate. Pretože dospievanie, to je tak trochu celoživotný proces. Celý život sa snažíme stať sa tým človekom, ktorým máme byť.

A tu je šesť znakov toho, že aj vy dospievate a idete správnym smerom.

#1 Počúvate ostatných – nie jedným uchom dnu a druhým von, ale naozaj počúvate, čo hovoria

Počúvať ostatných je umenie, ktoré mnoho ľudí nezvláda. Na to, aby ste to naozaj dokázali, musíte byť ticho, musíte uzamknúť svoje myšlienky o nových topánkach či kozmetike a naozaj počúvať to, čo sa ten druhý snaží povedať. A potom príde ďalšia, veľmi náročná vec – neodsúdiť ho za to, ale naopak, skúsiť mu pomôcť. Teda jednoducho povedané, to, že sa snažíte druhých počúvať, reálne počúvať, je znakom toho, že dospievate.

#2 Vaša trpezlivosť je na tom lepšie a lepšie

Koľko ľudí je netrpezlivých. A och, ešte ako veľmi. Je to prirodzené, nikomu sa predsa nechce čakať. Každý by mal predsa najradšej všetko hneď a zaraz. Ale s dospievaním prichádza aj trpezlivosť. Sebadisciplína. Pomaly prichádzame na to, že dobré veci sa nedejú cez noc. Všetko potrebuje svoj čas.

#3 Začínate si uvedomovať, že veci sa veľmi rýchlo môžu dať do pohybu a zmeniť, a že stabilita je len dočasná

Život sa neustále mení. A aj keď nie každý má zmeny rád, je dôležité ich prijať. V procese dospievania a dozrievania do osoby, ktorou sa máte stať, pomaly začínate chápať, že stabilita je len dočasný stav. Že nič netrvá večne. Že všetko sa mení a všetko sa zmení. Niekedy to trvá dlho, inokedy krátko. A tiež si konečne uvedomujete, že zmeny koniec koncov nie sú až také zlé.

unsplash.com

#4 Vzdávate sa vysokých očakávaní

Nie, nie, nie, neznamená to, že sa vzdávate všetkých vašich snov, vízií či nádeje. To vôbec nie. Len ste prišli na to, že nie každá vec, ktorú si želáte, sa vám aj splní. A práve skrz toho si dokážete nastaviť reálne očakávania, ktoré vás nezabijú, ale práve naopak, pomôžu vám rásť. A pomôžu vám dostať sa presne tam, kde chcete byť.

#5 Plytkosť už nie je pre vás. Radšej veci preskúmate do hĺbky

Dospievate a všetko sa mení. Zrazu máte pocit, že chcete veci či ľudí poznať viac, do hĺbky, nie iba povrchne. Začínate si uvedomovať kopu vecí a snažíte sa nájsť pochopenie, prečo sú veci tak, ako sú. Možno začínate viac analyzovať a premýšľať, ale nie vždy to musí byť len na škodu.

#6 Začínate si uvedomovať, kto ste a kde je vaše miesto

A viete, že to nie je v strede slnečnej sústavy. Začínate si uvedomovať, že svet sa netočí len okolo vás. Začínate chápať, že každý z nás tu je z nejakého dôvodu. Každý z nás má na Zemi určité miesto a určité poslanie. A konečne ste odhodlaní pracovať na sebe, aby ste sa stali tou najlepšou verziou seba samého, aká len môže existovať.

unsplash.com

Pozri aj: Zaistia vám lepšiu budúcnosť. Toto je 7 snov, ktoré by ste si mali splniť do svojej 30-tky

themindsjournal
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy