Austrálskeho policajta obvinili v stredu zo zabitia, keď v máji proti 95-ročnej žene použil taser a neskôr v nemocnici zomrela. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.
Pacientka s demenciou Clare Nowlandová dostala zásah elektrickou omračujúcou zbraňou, keď sa pomocou chodúľky približovala k policajtovi. Polícia uviedla, že v jednej ruke držala nôž na steaky a hrozivo sa ním oháňala.
Utrpela vážnu zlomeninu
Policajta privolali do opatrovateľského domova Yallambee Lodge, neďaleko Sydney, v austrálskom štáte Nový Južný Wales, pretože Nowlandová bola skoro ráno v stave rozčúlenia a „ozbrojená nožom“. Údajne ju varoval, aby prestala a potom vystrelil z tasera. Žena utrpela pri páde zlomeninu lebky a v nemocnici o týždeň zomrela.
Nowlandová v tom čase vážila 43 kilogramov a polícia ju neskôr označila za „krehkú“. Policajt bol obvinený v rôznych bodoch z napadnutia, prokuratúra v stredu pripojila aj závažnejšie obvinenie zo zabitia.
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie










Nahlásiť chybu v článku