Foto: TASR / SITA

V najnovšom rozhovore bol Bill Gates spovedaný aj v kauze kamarátstva s Jeffreym Epsteinom.

Jeffrey Epstein bol počas svojho života neslávne známy ako sexuálny predátor a obchodník s ľuďmi, ktorý mal kontakty u najvplyvnejších osobností sveta. Istú dobu medzi nich patril aj samotný Bill Gates, ktorý v novom rozhovore dostal pár otázok práve ohľadom priateľstva s už zosnulým Epsteinom.

Medzi priateľov Jeffreyho Epsteina patrili mnohí politici, ľudia z najvyšších sfér biznisu či dokonca aj z britskej kráľovskej rodiny. V luxusnom zozname mien sa objavil aj miliardár a zakladateľ Microsoftu, Bill Gates. Toho sa na nedávnom rozhovore pýtala reportérka priamo na vzťah s niekdajším finančníkom, na čo Gates reagoval pomerne netradične, píše Unilad.

Stretávky s Epsteinom ľutuje

Interview pre ABC730 viedla Sarah Ferguson, ktorá v istej chvíli zašla aj do tejto menej obľúbenej témy. Podľa médií sa Gatesove správanie v tej chvíli zmenilo a začal odpoveď s frustrovaným a otravným podtónom. Po otázke, či neľutuje stretnutia s obvineným sexuálnym predátorom a obchodníkom s bielym mäsom, odpovedal: „Síce ideme v čase poriadne dozadu, ale áno, nemal som s ním chodiť na večere, povedal som to už 100-krát,“ znelo z Gatesových úst.

Hostiteľka diskusie však pokračovala v téme Epsteina ďalej. Je totiž známe, že exmanželka Gatesa, Melinda Gates, vyjadrila svoj absolútne znechutený postoj k osobe Epsteina, ktorý sa okrem iného kamarátil aj so synom kráľovnej Alžbety II., princom Andrewom. „Z nášho stretnutia som mala nočné mory. Bol odporný, doslova stelesneným zlom a diablom,“ povedala Melinda.

Manželka ho varovala, Epstein bol jedným z príčin rozvodu

V ďalšej časti rozhovoru sa Sarah Ferguson pýtala, či Gates ľutuje svoje rozhodnutie vzhľadom na to, že ho vtedajšia manželka pred Epsteinom varovala a hovorila mu, že ide o zvráteného zločinca.

„Určite nie, boli sme spolu párkrát na večeru, to je všetko,“ odpovedal znechutene 67-ročný Gates.

Foto: SITA/AP

Melinda French Gates však v jednom z rozhovorov priznala, že práve stretávky jej vtedajšieho manžela s Epsteinom tvorili jeden z dôvodov, prečo sa napokon rozviedli. Na návštevy k Epsteinovi, ktorý zomrel vo väzení v roku 2019, mali okrem Gatesa chodiť aj viacerí zamestnanci nadácie, ktorú zriadili Melinda a Bill Gatesovci, čo je aktuálne predmetom investigácie niekoľkých médií.

Najnovšie články