Foto: Twitter/meggfaced

Niektorí ľudia sú neskutočne krutí.

Zatýkanie a usmrtenie Georga Floyda pobúrilo celú Ameriku a svet. Masívne protesty ovládli mnohé mestá a nezaobišli sa bez násilností. Tie si všimli zjavne aj znudení tínedžeri, ktorým asi nie je nič sväté. Na sociálnej sieti Snapchat započali skutočne nechutnú výzvu s označením #GeorgeFloydChallenge. V nej parodujú smrť Geogra Floyda.

O výzve píše portál Daily Mail. Účastníci výzvy sú zvyčajne belošskí tínedžeri a na celej výzve sa dobre zabávajú. Pri kľačaní kolenom na krku kamaráta sa smejú a kričia “Nemôžem dýchať”, teda posledné slová Georga Floyda predtým, ako ho Derek Chauvin udusil.

Výzva sa im nevyplatila

Vo výzve sa tiež objavila snímka mladého muža, ktorý kľačí na krku kravy. Táto hnusná výzva však neostala bez odozvy. Napríklad dve študentky, ktoré sa zúčastnili výzvy a uchádzali sa o prijatie na univerzity v Missouri, sú už z konania vylúčené.

Podobne dopadli aj iní tínedžeri, ktorých objavili, že túto výzvu podstúpili, a to nielen v USA, ale aj v Spojenom Kráľovstve. Tam sa traja mladí dospievajúci smejú a na snímke sú titulky “policajná brutalita”. Tí majú ale väčší problém, keďže ich zatkla polícia a obvinila z podnecovania nenávisti.

0
Uložiť článok
Komentovať