Foto: commons.wikimedia.org (Jennifer) / commons.wikimedia.org (Peter Church)

Odísť z denného stereotypu a zažiť niečo neobvyklé môžete práve vďaka tejto ponuke, ktorá vám zmení spôsob života.

Život v dobe plnej moderných výdobytkov a technológií prináša aj množstvo stresu, ktorý môže po čase na človeka vplývať negatívne. Ak hľadáte pokoj v podobe odľahlého ostrova s možnosťami aktívneho odpočinku, táto pracovná ponuka, o ktorej informuje portál Travel and Leisure, je práve pre vás. 

Ostrov Great Blasket nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne neďaleko írskeho polostrova Dingle, je v dôsledku nepriaznivých podmienok od roku 1953, kedy bolo miestne obyvateľstvo evakuované vládou, takmer neobývaný. V posledných rokoch sa však Írsko snaží prinavrátiť na ostrov život a tak zrekonštruovalo niekoľko miestnych domov a zlepšuje podmienky pre návštevníkov, ktorí na ostrov prichádzajú.

Vďaka tomu si pripravilo unikátnu ponuku pre dvoch nadšencov a milovníkov prírody. Hľadá sa pár, prípadne dvojica priateľov, ktorí by sa na ostrove starali o chod kaviarne a ubytovania pre turistov. Ako uvádza Alice Hayes na oficiálnom Twitteri ostrova, záujemcovia by na ňom pracovali po dobu siedmych mesiacov, od apríla do októbra. Navyše by mali zabezpečené ubytovanie aj stravovanie.

Okrem toho, že ide o skvelú možnosť pre niekoho, kto chce vypadnúť z denného stereotypu a oddýchnuť si od uponáhľaného sveta v čistej prírode, prináša ostrov aj niekoľko možností aktívneho trávenia voľného času. Oficiálna stránka ostrova uvádza, že na ňom a v jeho okolí možno nájsť bohatú faunu a flóru, množstvo miest vhodných na prechádzku či turistiku a, samozrejme, pokoj, ktorý môžete zažiť iba na takomto mieste.

Rovnako však pridávajú niekoľko upozornení pre návštevníkov, ale aj uchádzačov, na ktoré sa treba pripraviť. Kvôli terénu a polohe ostrova netreba podceniť vhodné oblečenie a obuv. Rovnako treba dbať na zvýšenú bezpečnosť pri útesoch. Na ostrove navyše nie je pitná voda. Ak však máte záujem o túto pracovnú ponuku, pitný režim máte, samozrejme, zabezpečený.

Bez elektriny, internetu a v lone nedotknutej prírody

Vybraní odvážlivci budú mať na starosti tri chatky s kapacitou pre 21 návštevníkov, spolu s kaviarňou s občerstvením. Na ostrove navyše nie je k dispozícii elektrina, s výnimkou veternej turbíny, ktorá vytvára energiu maximálne na nabíjanie telefónu. Dokonca si tu budú môcť odpočinúť aj od virtuálneho sveta, keďže wi-fi pripojene sa tu rovnako nenachádza.

Tak si adepti budú môcť užívať iba prírodu a slobodu, ktoré sa v dnešnej dobe s rozšíreným turistickým priemyslom a preľudnenými mestami hľadajú iba ťažko. Záujem je však obrovský. Ako uvádza portál Guardian, minulý rok bol návštevníkmi ostrova írsky párik, ktorý tu zažil množstvo výnimočných chvíľ.

Ak máte záujem o túto nepochybne lákavú ponuku, neváhajte a ozvite sa priamo Alice Hayes na mail [email protected]

travelandleisure.com, greatblasketisland.net
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )