Foto: TheRichest.com

Ako malé deti sme si pred takýmito scénami radšej zakrývali oči. Mysleli sme, že keď budeme dospelí, prestaneme mať z takýchto scén strach, no tieto filmy dosiahli presný opak.

Mnohé filmy disponujú scénami, pri ktorých pociťujete strach, odpor, úzkosť či hnev. Napriek tomu ako nepríjemne sa cítite pri sledovaní takéhoto filmu, pozriete si ho až do konca, pretože ste zvedaví, ako príbeh dopadne. Hranica únosnosti sa posúva niekam úplne inam. Režiséri nemajú záujem publikum rozosmiať alebo rozplakať, práve naopak – chcú vás šokovať.

Stacy Martin a Shia LaBeouf – Nymphomaniac (2013)

therichest.com

Štvorhodinová dráma Larsa Von Triera sa stala neslávne známa pre najrealistickejšie sexuálne scény, ktoré sa kedy dostali do filmu. Aj tí najodvážnejší filmoví diváci len s ťažkosťami dokázali tento film dopozerať do úplného konca. Za najhoršiu scénu v tomto filme považujeme tú, v ktorej postava Shia LaBeoufa pripraví o panenstvo hlavnú postavu, ktorú hrá Stacy Martin. Drasticky dlhá scéna je šokujúco realistická a mnohí tvrdili, že herci mali v skutočnosti pohlavný styk. Mohli by sme tomu uveriť, pretože o hercovi je dobre známe, že má rád sexuálne hry a okrem iného nazýva svoj pohlavný orgán „Richard Dreyfuss“.

Pozri aj: 10 najlepších filmov o sexuálnej závislosti, ktoré prelomili tabu a stali sa veľmi obľúbené

Zachráňte vojaka Ryana (1998)

therichest.com

Steven Spielberg vytvoril úplne nový štandard v tomto žánri. Invázia, ktorá prichádza v úvodnej scéne, je vizuálny zážitok, no pre mnohých je veľmi náročné dopozerať túto časť bez emócií. Najťažšia scéna však prichádza s vyvrcholením filmu. Americký vojak v nej bojuje proti nemeckému vojakovi. Tomu sa podarí vybojovať nôž a prebodne svojho súpera. Čepeľ sa postupne dostáva hlbšie do hrude. Táto scéna je umocnená emotívnym hereckým výkonom ďalšieho vojaka, ktorý sa snaží svojho krajana zachrániť.

Pozri aj: 10 filmov o 2. sv. vojne, ktoré boli tak realisticky natočené, že ich veteráni nedokázali pozerať

Smrť dôstojníka Murphyho v Robocope (1987)

therichest.com

Existuje jedno miesto, kde je smrť veľmi často graficky reprezentovaná – Hollywood. Ale dokonca aj v Hollywoodskych scénach smrti sa zriedkavo stáva, že pôsobia naozaj realisticky. V tejto konkrétnej dôstojník Murphy prenasleduje zločincov do opustenej továrne. Čoskoro je zahalený celým gangom bezohľadných zločincov. Vedúci tohto gangu, Clarence (Kurtwood Smith), je sociopat s neutíchajúcou chuťou na mučenie. Pri sledovaní tejto scény máte pocit, ako by ste bolesť cítili vy sami. Mnohí oprávnene tvrdia, že to je pravdepodobne jedna z najlepších troch brutálnych a grafických scén v histórii filmov.

Scéna z filmu City of God (2002)

therichest.com

Pri filme s takým titulom sa deje len veľmi málo božských vecí. Dvaja chlapci vyrastajú v násilnom susedstve Rio de Janeiro. Jeden sa stane fotografom, druhý nemilosrdný obchodník s drogami. Druhý z nich, Li’l Zé (Leandro Firmino), je naštvaný gangom mladých zločincov, nazývaných The Runts. Rozhodne sa, že im dá lekciu. Odchytí jedného z nich – 10 ročného chlapca a ponúkne mu dve možnosti. Buď ho strelí do ruky, alebo do nohy. Plačúce dieťa mu z donútenia ponúka svoju ruku, ale Li´l Zé sa rozhodne inak. Scéna, v ktorej dieťa leží v kaluži krvi, nenechá nikoho chladným.

Podávanie ľudského mozgu na večeru vo filme Hannibal (2001)

therichest.com

Jedna z najznámejších filmových postáv všetkých čias – obávaný Hannibal Lecter v neuveriteľnom predstavení Anthonyho Hopkinsa. Ak musíme pripomínať všetky momenty, v ktorých Hopkins preukázal, že je posadnutý ľudským telom a ľudskou myšlienkou, musíme vytvoriť samostatný zoznam. Jedna scéna je však unikátna. V nej sa rozhodne uvariť večeru, nie však hocijakú. Do panvice primiešava kus ľudského mozgu. Niekto dezert?

Amputácia končatiny vo filme 127 hodín (2010)

therichest.com

Film má nad nami zvláštnu moc. Bez ohľadu na to, ako sú niektoré filmy provokatívne a neľudsky násilné, sme stále silne priťahovaní k tomu, aby sme si ich znova pozreli. 127 hodín je jedným z týchto filmov. Ešte pred spustením filmu do kín ľudia vedeli, čo ich čaká. Nikto však netušil, že scéna v ktorej si James Franco odrezáva vlastnú ruku, bude taká autentická a efektívna.

Pozri aj: Filmy nakrútené podľa skutočnosti a ich reálne životné príbehy (127 Hodín)

Umučenie Krista (2004)

therichest.com

Toto je pravdepodobne jeden z najkontroverznejších filmov všetkých čias. Stále polarizuje názory verejnosti a kritikov, no nie kvôli náboženskému obsahu, ale kvôli veľkej miere násilia v ňom. Niektorí hovoria, že z hľadiska toho, aké boli skutočné muky Ježiša Krista, je vhodné, aby scéna pôsobila naozaj realisticky. Iní však tvrdia, že scény sú zbytočne drastické a kazia celkový dojem z filmu. Skutočnosťou však je, že tento film prináša obraz smrti Ježiša Krista, jeho mučenie, bičovanie a trápenie. Tento film má 126 minút, pričom 100 minút je venovaných jeho utrpeniu. Kto si myslí, obsahuje najbrutálnejšie mučiace scény v histórii filmov, zdvihnite ruku.

Kult hákového kríža (1998)

therichest.com

Život označený rasizmom a násilím. Neonacista Derek Vinyard (silne vykreslený Edwardom Nortonom) je poslaný do väzenia po zabití černochov, ktorí sa ho pokúšali okradnúť. Skinhead Derek sa po odpykaní trestu vracia domov, no zisťuje, že život je veľmi ťažký, a tak naďalej pácha trestnú činnosť. V zrejme najohavnejšej scéne tohto filmu, donúti mladého černocha, aby sa zahryzol do obrubníku. Detailný záber nám umožní vidieť, ako mu skinhead skočí na hlavu a jeho lebka v momente praskne. Sám herec v jednom rozhovore potvrdil, že táto scéna mu robila veľké problémy. Konkrétne túto scénu nenávidí zrejme mnoho ľudí, ktorí videli tento film.

Pozri aj: Režisér strávil rok upravovaním filmu v snahe vylepšiť ho. 15+ faktov o filme Kult hákového kríža, o ktorých ste možno nevedeli

Dlhá, útočná scéna vo filme Zvrátený (2002)

therichest.com

Táto francúzska umelecká psychologická dráma sa stala notoricky známou pre jednu z najhorúcejších znásilňovaných scén. Čo robí túto sekvenciu tak nepríjemnou na sledovanie, je skutočnosť, že sa uskutočňuje v rámci jedinej klapky. Žiadne škrty, nič. Máte pocit, ako by ste videli skutočný sexuálny útok, ktorý sa deje v reálnom čase. Na začiatku tejto neslávnej, 11 minútovej scény je postava Moniky Bellucci, ktorú prepadnú v podchode. Útočník ju vystavuje mučeniu a jediné, čo si myslíte, je: „Bože, len ho zastavte!“

Requiem za sen (2000)

therichest.com

Grafické zobrazenie hrôz, ktoré sú nežiaducim bonusom pri závislosti od heroínu. Aronofskyho dráma dáva divákovi pocit úzkosti, ktorá prichádza spolu užívaním návykových látok. A divák to môže zažiť z troch rôznych perspektív, a to prostredníctvom očí troch závislých ľudí, čo robí film dosť sadistickým. Určite nemôžeme vyberať len jednu scénu, ktorá vyniká, no zároveň nemôžeme vynechať tú, v ktorej Jared Leto postupne prichádza o svoju ruku, ktorá je nakazená infekciou zo striekačky. Za rovnako odpudivú považujeme scénu, kde jeho mladá priateľka ponúka sex za peniaze iba kvôli ďalšej dávke heroínu.

Mŕtve dieťa v Trainspotting (1996)

therichest.com

Tu je ďalší film o negatívnom výsledku chronického užívania heroínu. Narozdiel od Aronofského má majstrovské dielo Dannyho Boyla z roku 1996 niektoré prvky temného humoru. Chovanie protagonistov, ktorí sú drogovo závislí, je príkladom sebazničenia. Napriek tomu je jedinou obeťou nevinné dieťa. V tejto obzvlášť znepokojujúcej scéne Sick Boy (Johnny Lee Miller) kontroluje svoje dieťa v detskej postieľke a kamera bezohľadne ukazuje, čo vidí – telo mŕtveho dieťaťa. Podstatou filmu je, že pri drogovo závislých ľuďoch netrpia len ony sami.

Inside (2007)

therichest.com

Psychotická žena, ktorá vždy nosí čierne oblečenie, spôsobí šok každému z nás. Na Štedrý večer prenikne do domu tehotnej Sarah (Alysson Paradis) s úmyslom ukradnúť jej nenarodené dieťa. V ruke drží nožnice a je odhodlaná svoj čin dokončiť. Scéna ukazuje čoho všetkého je táto žena schopná. Po sadistickom čine, vyberá z brucha matky malé bábätko a v očiach jej vidieť spokojnosť. Ak ste fanúšikom hororových žánrov, určite sa vám bude tento film „páčiť“.

Saló alebo 120 dní v Sodome (1975)

therichest.com

Dlhší titul, pod ktorým je tento film známy, je 120 dní v Sodome, čo je do značnej miery samozrejmé. Malá skupina fašistických fanúšikov presvedčí deväť mladistvých chlapcov a dievčat a podrobí ich 120 dňom fyzického, sexuálneho a duševného zneužívania. Režisér Pier Paolo Pasolini sa so scénami naozaj nebabral a mnohé z nich určite preskočíte. Akoby poníženie a bolesť nestačilo, prichádza najstrašnejšia veľká finálová scéna, v ktorej sú títo mladí ľudia pomaly zavraždení rôznymi technikami. Nepoznáme ľudí, ktorí videli tento film a nestratili chuť do jedla.

Pozri aj: V niektorých krajinách sú zakázané. 10 najkontroverznejších filmov, ktoré zobrazujú to najbeštiálnejšie, čo sa v ľuďoch dá nájsť

Hlad (2008)

therichest.com

Kamera režiséra Stevea McQueena nemôže byť viac krutá. Zachytáva všetky zverstvá, ktorým čelia ľudia za bránami väzenia. Sadistické praktiky mnohých dozorcov nemajú obdoby. Títo ľudia si myslia, že sú majstri sveta a na väzňov si môžu dovoliť úplne všetko. Tak, ako odsúdení zabúdali na to, ako sa cítili ich obete, rovnako zabúdajú aj strážnici.

Pozri aj: Ak milujete Vykúpenie z väznice Shawshank, týchto 10 filmov o úteku z väzenia si nesmiete nechať ujsť

Zmrzačenie v Antikristovi (2009)

therichest.com

Režisér tohto filmu tvrdí, že ho vytvoril v časoch, kedy sám trpel obrovskými depresiami. Počas celého filmu budete mať intenzívny pocit nenávisti, ktorú rovnako tak prežívali manželia po smrti svojho dieťaťa. Muž (Willem Dafoe) a žena (Charlotte Gainsbourg) sa rozhodnú uniknúť z krutej reality a rozhodnú sa stráviť nejaký čas v lesnom zrube. Tu sa však udejú veci, s ktorými ani ony sami nepočítali. V jednej z najhorších scén vezme muž nožnice a svojej manželke odreže časť pohlavného orgánu. Tento film nosí nálepku najkontroverznejší, no získal mnoho ocenení za herecké výkony.

Pozri aj: Všetko je inak. Matka zverejnila nezvyčajné fotografie, ktoré ukazujú ako v skutočnosti vyzerá popôrodná depresia

therichest.com
Uložiť článok

Najnovšie články