V Bratislave uvidíme The Avener, Me And My Drummer prídu predstaviť nový album

mamd avener

Na Slovensko sa po takmer trojročnej prestávke vráti kapela Me And My Drummer, ktorú už Bratislava pozná z dvoch vypredaných vystúpení v rokoch 2012 a 2013. Speváčka a klávesistka Charlotte Brandi a jej bubeník Matz Pröllochs prídu predstaviť nový album Love Is a Fridge, ktorý vychádza vo februári. Koncert sa uskutoční 18. marca v Nu Spirit Clube. Ďalším menom, ktoré ohlásila agentúra Ore Pole je The Avener, ktorého prirovnávajú k Mobymu, St Germain a Aviciimu, produkuje skladby svetoznámych mien ako Sting či Myléne Farmer, a začiatkom tohto roka sa mu podaril historický prelom, keď jeho zásluhou prenikol deephouseový track na prvé miesta hitparád v ôsmich európskych krajinách. Francúzsky producent a DJ The Avener vystúpi premiérovo na Slovensku 7. mája 2016 v bratislavskom klube MMC. Prvá stovka najlacnejších lístkov na obidva koncerty je už k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Hudba berlínskych Me And My Drummer býva často prirovnávaná k tvorbe Florence And The Machine či London Grammar. Už ich debutový album The Hawk, The Beak, The Prey z roku 2012 si vyslúžil oslavné recenzie v magazínoch New Musical Express či Rolling Stone, ktorého recenzentovi hudba Charlotte a Matza pripomína súbory ako Lamb či Portishead.

Z debutového albumu pochádza aj skladba You´re A Runner, ktorá sa stala veľkým hitom na nezávislých rádiách vrátane slovenského Rádia FM.

Po vypredaní prvej stovky 12-eurových lístkov stúpne cena na 15 eur a tá zostane až do konca predpredaja. Agentúra Ore Pole priniesla v minulých rokoch do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Parov Stelar Band, Morcheeba, Tom Odell či Bonobo.

mamd

The Avener

Vlastným menom Tristan Casara, pochádza z francúzskeho Nice a predtým, ako prerazil na tanečnej scéne vlastnou tvorbou, pôsobil ako pruducent. Rád sampluje skladby zabudnutých interpretov zo 70. a 80. rokov, čo je počuť aj na jeho debutovom albume The Wanderings of the Avener z roku 2015.

Z tohto albumu pochádza aj Avenerov zatiaľ najväčší hit Fade Out Lines, ktorý je prerábkou skladby od Phoebe Killdeer & The Short Straws. Do “tanečného rúcha” odel Avener na albume aj skladby interpretov ako Kadebostany, Ane Brun či Mazzy Star.

“Jazz a soul sa stretáva s electrom v prirodzenej harmónii a v tak hustej atmosfére, že by sa dala krájať nožom,” píšu o ňom britské médiá. “Rád búram hranice medzi hudobnými žánrami a dekádami, ako aj medzi hudbou, ktorú počúvame a hudbou, na ktorú tancujeme,” hovorí o svojej tvorbe sám Avener.

The Avener - HD-03

Po vypredaní prvej stovky 17-eurových lístkov sa dostane do predaja 200 lístkov po 20 eur, zvyšok predpredaja brude prebiehať v cene 23 eur.

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov