Táto maličkosť na obľúbených guľôčkových perách zachránila životy stovkám detí

pero bic2

Poznáte tieto guľôčkové perá? Prepáčte, že sa pýtame, je jasné, že tieto perá pozná úplne každý. Stali sa najpredávanejšími a najobľúbenejšími perami vôbec a každý z vás už mal možnosť takýmto perom písať. Navrhla ich spoločnosť BIC a na trh ich pustila v roku 1991 s novým konštrukčným riešením, no nikto si žiadnu zmenu ani len nevšimol.

V čom teda spočívala zmena? 

Squarespace
Squarespace

Je to jednoduché. Vrchnák z pera má na svojom konci otvor, ktorý tam predtým nebol.

static.ilykecdn.com
static.ilykecdn.com

Ako isto viete, tieto perá radi používajú aj deti. A deti majú tendenciu všetky predmety strkať do úst a obžúvať ich. Inak to nebolo ani s týmito perami. Deti obžúvali vrchnáky z týchto pier, ktoré pred novým riešením neobsahovali dieru na konci, ale boli uzavreté maličkým umelohmotným viečkom. To spôsobovalo, že pri obžúvaní sa zvyklo odpojiť a spôsobovalo upchatie dýchacích ciest nielen u detí. Takto sa ľudia kvôli tomuto peru neraz dostali na pohotovosť a situáciu museli akútne riešiť lekári.  

Túto situáciu s perami zachytila aj samotná spoločnosť a rozhodla sa ju vyriešiť nenápadne, no toto opatrenie dokázalo zachrániť stovky životov detí aj dospelých ľudí. 

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov