Okamžite prestaňte robiť týchto 8 vecí. Podľa psychológov nás robia menej atraktívnymi

twentytwowords.com
twentytwowords.com

Je vedecky dokázané, že ak si na prechádzku vezmete psa a do uší si pustíte dobrú hudbu, cítite sa lepšie a pre okolie ste viac atraktívni. Možno ste aj vy zvedaví na to, ktoré veci vás robia, naopak, menej atraktívnymi. Vedci vytvorili krátky zoznam spoločných rysov správania, ktoré môžu negatívne zapôsobiť na vaše okolie. Pozrite sa, ako nesabotovať svoj vlastný sexappeal.

Či už ste zadaní alebo slobodní, vždy je dobré zvyšovať svoje šance a snažiť sa byť atraktívnym, no nie? Nie len to, ako vyzeráme, ale aj to, akí sme, má veľký vplyv na to, ako nás okolie vníma, resp. ako vníma našu atraktívnosť.

Spánková deprivácia

atraktivita2
wikipedia.org

Nedostatok spánku spôsobuje, že vyzeráme menej atraktívne. To, že zdieľame s niekým túto situáciu, je ešte horšie, pretože nás vidí ako menej zdravých, smutných a menej zodpovedných. Ak budete nabudúce niekomu hovoriť, ako zle ste sa vyspali alebo že ste unavení, spomeňte si, že tým strácate dôveru a ublíži vám to na všetkých frontoch.

Keď sme zlí a zlomyseľní

atraktivita3
thoughtcatalog.com

Milí chlapci nemusia nutne skončiť poslední. Čínska štúdia zistila, že ľudia, ktorí sú považovaní za zlých, sú oveľa menej atraktívni pre svoje okolie. Skúste sa teda zamyslieť nad svojím prístupom k životu a odpovedzte si na otázku: “Koľko príležitostí mi už uniklo preto, že som neustále negatívne naladený?”

Reč tela

atraktivita4
synergology.com

Asi sme si vedomí toho, že existujú niektoré “pózy”, vďaka ktorým vyzeráme atraktívnejšie a cítime sa v nich lepšie a istejšie. Schúliť sa do klbka je možno niekedy rozkošné, no na ostatných to má práve opačný účinok. Nechcete predsa, aby vás ostatní videli ako zúfalcov. Dokonca aj pozícia rúk dokáže atmosféru buď vyhrotiť, alebo uvoľniť.

Stres

atraktivita5
rodalewellness.com

Ak ste v pohode a pohodovo aj pôsobíte, je to pre vaše okolie atraktívne. Veď kto by nechcel tráviť čas s “tamtým pohoďákom”? Nie je žiadnym tajomstvom, že asertívni ľudia sú viac nedostupní a jemní, nežní ľudia, majú tendenciu byť otvorenejší. Je dokázané, že muži sa cítia horšie vedľa žien, ktoré majú zvýšený stresový hormón kortizol. Vyššie hladiny kortizolu tiež naznačujú nižšiu plodnosť. Počas vývoja človeka sa v nás zakorenil pud, vďaka ktorému nás to viac priťahuje k plodným partnerom.

Pokračovanie na ďalšej strane..

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov