Aj kvôli týmto veciam (okrem hudby) je Uprising radený medzi top 40 festivalov Európy

uprising.sk
uprising.sk
"Festival, ktorý spája ľudí rôznych krajín, kultúr a rás." To je heslo Uprising Reggae festivalu, ktorý sa koná koncom leta na Zlatých Pieskoch už od roku 2008.

Pre mnohých Slovákov, ale aj ľudí z celej Európy, sa stal festival Uprising neodmysliteľnou súčasťou leta a každým rokom sa rozrastá viac a viac. Momentálne sa radí medzi Top 40 európskych festivalov. Ak sa chystáte na tento festival po prvýkrát, pozrite si, čo všetko vás tam čaká a ako strávite tento dvojdňový festival.

Každý sa samozrejme teší na skvelých interpretov z celého sveta a hudbu mnohých žánrov. No ako každý festival, nie je to len o hudbe, ale aj o zábave a príjemných chvíľach strávených s priateľmi. Ako teda strávite čas, pokiaľ začnú koncerty, na ktoré sa tak dlho tešíte a čo všetko nájdete v areáli festivalu?

Voda a slnko

Každý vie, že festival sa koná na Zlatých Pieskoch. Voda a kúpanie sú samozrejme prístupné a každý, kto bol na minulých ročníkoch Uprisingu, si nevie tento festival bez vody ani predstaviť. Viaceré festivaly sa konajú na letiskách a podobných miestach, kde voda nie je a pod letným slnkom vám osvieženie padne rozhodne vhod, takže si nezabudnite zabaliť plavky a uterák. K dispozícií budú aj vodné bicykle, ktoré si budete môcť zapožičať. Treba však upozorniť, že kúpanie je na vlastnú zodpovednosť a nočné kúpanie sa neodporúča.

facebook.com/uprisingreggaefestival
facebook.com/uprisingreggaefestival

Active Zone

Active zóna je na to aby ste počas festivalu nezleniveli. Počas festivalu vás v areály Active zone čakajú viaceré workshopy, ktoré vás zabavia počas voľných chvíľ.

uprising.sk
uprising.sk

Ak radi hráte na hudobné nástroje, nenechajte si ujsť Jamadan – bubenícky workshop. Ak sa radi hýbete, čaká vás Fitness – s Borisom Valihorom, či Deni Yoga. Pre milovníkov bojových umení prichystali organizátori hodiny bojových umení Capoeira a Thajského boxu aj s trénerom. Nebudú chýbať ani MudFight, teda klasické zápasy v bahne. Ak ste však skôr na zábavné aktivity nebojte sa, aj pre vás sa niečo nájde. Môžete ísť na Yo Yo workshop alebo na recirkus, kde budú poiky a hula hoop. Presný rozpis aktivít nájdete v programovej brožúrke.

facebook.com/uprisingreggaefestival
facebook.com/uprisingreggaefestival

V Active zone sa nachádza aj ping-pongový stôl a stolný futbal, na ktorých si samozrejme môžete zahrať a minulý rok ste sa mohli zúčastniť aj na ping-pongovom turnaji, ktorí sa konal každý deň okolo obeda, dúfame teda, že bude aj tento rok.

Des!gnerium a Kreatívna zóna

Vďaka Ústavu dizajnu Fakulty architektúry STU v Bratislave vás  čaká pokračovanie minuloročného kreatívneho Workshopu. Počas tradičnej výstavy študentských prác a prezentácií na témy spojené s dizajnom a celkovou ľudskou kreativitou i tvorivosťou, obohatia Des!gnerium sériou workshopov, tentokrát počas obidvoch dní, kde môže tvoriť a kreatívne sa rozvíjať. Pripravili pre vás tvorivý priestor pozostávajúci z troch častí, ktorých sa môžete zúčastniť: Stampcamp, Claycamp, či Sketchkemp. Všetky tri časti sa uskutočnia od 16.00 – 20.00 hod.

Počas oboch dní podujatia bude v Kreatívnej zóne prebiehať aj street-artovo a umelcký workshop dostupný pre každého účastníka festivalu. Umelecké potreby pre záujemcov budú zabezpečené priamo na mieste, u chalanov Flow Control Shopu. Workshop obohatia profesionálni výtvarníci z umeleckého združenia Artcrime, ktorí sa zhostia svojho tradičného live performance jamu od piatkového poludnia a postup ich práce budeme môcť sledovať počas oboch festivalových dni.

uprising.sk
uprising.sk

V Kreatívnej zóne sa bude nachádzať stánok „Dreads“, ktorý sa špecializuje na výrobu a opravu dredov. K dispozícií budú aj korálky (handmade drevené, kovové, pandora). Dostupné budú aj Bindi nálepky na čelo, háčiky na dredy a bude sa robiť Golden flash tattoos. Tento stánok prezentuje najväčšiu stránku na facebooku čo sa týka dredov, ktorá vznikla v roku 2010 a momentálne má viac ako 600.000 likes. Toto všetko realizuje Slovenka, Sevenova Tatiana.

facebook.com/DreadsSK
facebook.com/DreadsSK

V tejto zóne nájdete aj Wi-Fi prístupový bod, aby ste mohli zdielať fotky z predchádzajúceho večera so svojimi priateľmi. Taktiež vás tu čaká čajový tea house na nejaké to osvieženie a pre milovníkov adrenalínových športov ako skateboarding a bmx tu bude možnosť zajazdiť si v U-rampe

uprising.sk
uprising.sk

V areáli nebudú chýbať stánky s oblečením a doplnkami Uprising Reggae festivalu. Samozrejmosťou je mnoho rôznych stánkov s jedlom a pitím (pivo Heineken) v celom areáli. Máte sa na čo tešiť, tak sa určite príďte zabaviť a užiť si deviaty ročník Uprising reggae festivalu.

Aby ste vedeli, čo sa kde bude nachádzať, pozrite si mapu festivalu.

uprising.sk
uprising.sk
interez.sk(košo), uprising.sk

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov