4 šokujúce prípady cestovania v čase, ktoré vám vyrazia dych

Cestovanie-casom-2-jerome title

Veríte v cestovanie časom? Cestovanie v čase je vďačná téma pre niektorých filozofov a konšpirátorov, ktorí po týchto záhadách pátrajú. Zozbierali sme príbehy, ktoré sa dodnes nevedia vysvetliť a ostávajú záhadou. V minulosti sme vám už predstavili niekoľko šokujúcich príbehov o cestovaní v čase.

Zelené deti

V stredoveku, sa v dedinke Woolpit v Anglicku objavili dve záhadné deti – brat a sestra. Dvojicu údajne našli vo vlčej jame. Mali na sebe divné oblečenie, rozprávali neznámym jazykom a kožu mali sfarbenú do zelenej farby. Odniesli ich do dediny, kde im ponúkali jedlo, ale oni ho odmietli. Skryli sa a nechceli nič jesť, až neskôr si zobrali surové fazule. Mladý chlapec bol chorý a zomrel. No dievčina sa pomaly zotavila, zelené sfarbenie jej časom zišlo a naučila sa rozprávať po anglicky. Po čase bola schopná hovoriť a povedala, že prišla z krajiny súmraku s názvom St. Martin, kde nebolo Slnko a všetko bolo v zelenej farbe. Nikdy sa nezistilo, ako sa dievča dostalo do vlčej jamy. No posledné, čo si pamätalo, bol hlasný zvuk, ktorý ju aj jej brata zaujal.

pinpoint-cambs.org
pinpoint-cambs.org

Utsuro-Bune

V roku 1803 sa na pláži Harato-no-hama v provincii Hitači, vyplavila na pevninu podivná “loď”. Rybárom, ktorí túto loď našli, pripomínal tvar lode hrniec na varenie ryže. Spodná časť bola zo železa a dosiek. V strede bol silný pás železa a vrchnú časť delili štyri okná. Loď bola vysoká viac ako 3 metre a široká 5 metrov. V lodi našli ženu, ktorá mala približne 20 rokov a bola vysoká asi 1,5 metra. Mala dlhé červené vlasy a pokožku bielu ako sneh. Mala veľmi pôvabnú tvár a jej oblečenie bolo z neznámeho materiálu. V rukách držala hranatú škatuľku, ktorej sa nesmel nikto dotknúť. Nevedela po japonsky a nikto z okolitých ľudí jej nerozumel. Na lodi boli taktiež dva koberce a zásoby jedla ako napríklad koláč a mäso. Rybári, ktorí sa s ňou nevedeli dorozumieť, ju nakoniec nechali vrátiť sa na more.

thelivingmoon.com
thelivingmoon.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

Páčil sa ti článok? Viac podobných ich nájdeš aj na našom FACEBOOKU. Tvoj lajk nás poteší!Tvoj názor?

Komentárov