Ilustračná foto: Unsplash

Vírusu vystavila až 710 ľudí.

Americká vojenská pracovníčka v Nemecku môže byť dokonca uväznená po tom, ako napriek príznakom, ktoré pociťovala, chodila po baroch čím ohrozovala iných ľudí.

Nemecké médiá uvádzajú Američanku pod menom Yasmin. Táto žena mala nakaziť najmenej 23 ľudí, pričom svojou nezodpovednosťou mohlo prísť do kontaktu s vírusom až 710 ľudí, uvádza portál LadBible.

Otestujú všetkých v bare

Teraz sa miestne úrady snažia otestovať všetkých ľudí, ktorí sa nachádzali v bare, kam v meste Garmisch-Partenkirchen zavítala aj Yasmin.

26-ročná žena sa vrátila z dovolenky v Grécku. Keďže pociťovala bolesť v krku bola testovaná na nový koronavírus, avšak namiesto toho, aby sedela doma a čakala na výsledky testu, išla na párty.

Až 10 rokov

Keďže Yasmin bola pozitívna, mníchovský prokurátor začal voči nej vyšetrovanie pre ublíženie na zdraví z nedbanlivosti. V prípade odsúdenia by sa trest mohol pohybovať od 6 mesiacov až po 10 rokov vo väzení.

Yasmin je civilnou zamestnankyňou amerických ozbrojených síl, ktoré potvrdili, že pre ňu platia zákony rovnako, ako pre každého bežného Nemca.

Z testov 710 ľudí, s ktorými bola v kontakte majú už traja potvrdený test, čaká sa ešte na výsledky ďalších 300 ľudí.

0
Uložiť článok
Komentovať