Foto: X - @haveigotnews

Ľudia ju na sociálnej sieti podozrievali z podvodu.

Austrália je krajinou, do ktorej sa mnohí boja vstúpiť kvôli nebezpečným zvieratám, ktoré nežijú nikde inde, len tu. Stačí spomenúť napríklad množstvo hadov, obrovské pavúky či iné zvieratá.

Záhadný tvor

Hoci sú Austrálčania zrejme zvyknutí naozaj na všetko, žena z predmestia Sydney zostala zaskočená, keď vo svojej záhrade našla mimoriadne zvláštneho tvora, informuje portál Yahoo News Australia.

Ten mal podlhovastý tvar a vyzeral ako pančucha s nalepenými očami, alebo ako nepodarený plyšák. Zviera našla v živom plote a nikto z jej okolia nevedel, o čo vlastne ide. Tvora preto odfotila a zverejnila na sociálnej sieti.

Niektorí používatelia ju následne podozrievali z podvodu a tvrdili, že takéto zviera predsa neexistuje. Ako neskôr potvrdili odborníci, záhadný tvor je nočný motýľ v štádiu kukly, konkrétne bledohnedá jastrabia mola (Theretra latreillii), píšu tvnoviny.sk.

Tá dorastá až do veľkosti 7 centimetrov a objavená bola v roku 1826. Vyskytuje sa v Ázii, konkrétne v Čine, Hong Kongu, na Filipínach, na Taiwane či v niektorých regiónoch Austrálie.

Uložiť článok

Najnovšie články