Foto: English: United States Department of Defense日本語: アメリカ合衆国国防総省, Public domain, via Wikimedia Commons / English: United States Department of Defense日本語: アメリカ合衆国国防総省, Public domain, via Wikimedia Commons

Japonská vrahyňa zabila desiatky detí, lebo verila, že ich rodiny sú príliš chudobné na to, aby ich vychovávali.

Nejeden odborník túži pochopiť zmýšľanie sériového vraha. Čo ho núti zabíjať? Ako je možné, že ho nepripravia o rozum výčitky svedomia? Miyuki Ishikawa zrejme žiadne nemala. Verila totiž, že koná v záujme detí a smrť je pre ne vyslobodením.

V článku sa dozviete aj:

  • kto bola Miyuki Ishikawa;
  • prečo začala zabíjať novorodencov;
  • ako to, že jej to tak dlho prechádzalo;
  • prečo dostala taký smiešny trest a prečo ju verejnosť podporovala.

Na svet privádzala nové životy, bola babicou

Ako informuje web All That Is Interesting, Miyuki Ishikawa vykonávala po druhej svetovej vojne v Japonsku povolanie, v ktorom by ste sériového vraha detí zrejme nečakali. Bola totiž pôrodnou asistentkou — babicou. Privádzala na svet životy, ľudia ju obdivovali a mysleli si o nej, že je láskavá a vznešená. Avšak životy, ktoré na svet priviedla, z neho vzápätí aj zniesla.

Foto: English: Unknown日本語: 不明, Public domain, via Wikimedia Commons

Vzhľadom na to, že Miyuki úspešne ukončila vzdelanie na tokijskej univerzite, historici sa nazdávajú, že pochádzala z bohatej rodiny. Po vysokej škole sa zamestnala ako pôrodná asistentka v pôrodnici Kotobuki. Na želanie svojej rodiny sa vydala za Takeshiho Ishikawu, no nikdy s ním žiadne deti nemala. Schopnosti Miyuki boli excelentné a mamičky na ňu nedali dopustiť. Darilo sa jej tak dobre, že sa dokonca prepracovala na čelo pôrodnice a stala sa jej riaditeľkou.

Nikto ale netušil, že za maskou úspešnej ženy, ktorá rodičkám pomáhala, sa ukrýva démon. Po tom, ako sa preživší muži vrátili domov z vojny, zavládol masívny baby boom. Zároveň však ľudí trápila chudoba a vysoká nezamestnanosť a neraz museli stáť hodiny v rade len kvôli tomu, aby dostali misku teplej polievky s rezancami, píše portál Grunge.

Foto: English: The Mainichi Newspapers Co.,Ltd.日本語: 毎日新聞社, Public domain, via Wikimedia Commons

Ženy, ktoré prišli na Ishikawino oddelenie porodiť, neraz nemali inú možnosť, len svoje deti v pôrodnici opustiť. Mnohí rodičia si dieťa chceli nechať, no boli veľmi chudobní a hrozilo, že ho nebudú mať z čoho živiť. Pomôcť im nedokázala ani Miyuki, aj samotná pôrodnica totiž mala obrovské finančné problémy a vláda príliš nepomáhala.

Nechávala ich zomrieť od hladu

Miyuki preto prišla s riešením, ktoré neskôr šokovalo celý národ. Novorodencov jednoducho nechávala zomrieť od hladu. Po ich narodení sa o deti celkom prestala starať, jednoducho čakala, kým v ukrutných mukách zomrú. Tiel sa následne zbavila spolu s manželom, ktorý bol jej komplicom. Problém nastal, keď ich už bolo toľko, že ich viac nemali kam ukrývať.

Podľa webu Murderpedia je presný počet obetí neznámy, isté však je, že v „starostlivosti“ Miyuki zomrelo viac ako 103 novorodencov (podľa niektorých zdrojov je možné, že sa počet obetí šplhá až k 170). V istom bode sa dokonca rodičov pokúsila presvedčiť, aby jej zaplatili za to, že ich zbaví problému, teda novorodenca, ktorý by zaťažil ich rodinný rozpočet.

Foto: English: United States Department of Defense日本語: アメリカ合衆国国防総省, Public domain, via Wikimedia Commons

Mnohí boli skutočne ochotní zaplatiť a našli sa aj ľudia, ktorí ju sami vyhľadali a požiadali ju, aby s nechceným dieťaťom niečo urobila. Miyuki ich totiž presvedčila, že zbaviť sa novorodenca ich vyjde omnoho lacnejšie, ako starať sa o neho nasledujúcich 20 rokov. Manželom Ishikawovcom vypomáhal aj lekár Shiro Nakayama, ktorý vystavoval falošné úmrtné listy.

Podobných prípadov sa vyskytlo predtým už niekoľko, neraz bolo zavraždených niekoľko desiatok detí v sirotincoch. Japonská vláda si problém uvedomovala, no z nejakého dôvodu s tým nič nerobila. Navyše, novorodenci v Japonsku nemali príliš veľa práv. Prípady zabitia dieťaťa rodičom sa podľa japonského trestného zákonníka až do roku 1907 zvyčajne považovali za ublíženie na zdraví s následkom smrti.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články