Foto: MovieStillsDB

Ak ešte neveríte, tieto fakty vás určite presvedčia.

V obľúbenom sitkome Priatelia sa spojilo viacero dvojíc, ktoré si diváci obľúbili. Často diskutovanými pármi sú Monica a Richard, Phoebe a Mike alebo Ross a Emily. Nepochybne najviac fanúšikov ale majú Ross s Rachel a Monica s Chandlerom. Vzťah ktorej dvojice ale možno považovať za lepší? Fanúšikovia v diskusiách na internete aj portál Screenrant majú spomedzi nich jasného víťaza. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Na webovej platforme Quora sa ocitla otázka: „Ktorá z týchto obľúbených dvojíc tvorí lepší pár?“ Milovníci seriálu rozprúdili v desiatkach komentárov svoje teórie, z ktorých vychádza ako jasný víťaz práve Monica s Chandlerom. Tu je 10 najlepších dôvodov, ktoré to iba potvrdzujú.

Ich vzťah bol založený na dlhotrvajúcom priateľstve

Viacero fanúšikov sa zhodlo na tom, že pomyselným víťazom sa stali práve Monica s Chandlerom kvôli tomu, že ich vzťah bol založený na priateľstve a sformoval sa z neho úplne prirodzene. Veľmi dobre sa poznali, boli pred sebou otvorení a vedeli o svojich manieroch, ktoré sa naučili jeden na druhom akceptovať.

Foto: MovieStillsDB

Chandler sa prestal báť záväzkov

Ako určite viete, Monica chcela už predtým, ako začala chodiť s Chandlerom, vážny vzťah. Chandler bol zas ten, ktorý sa záväzkov bál. Divákom prišlo na ich vzťahu sympatické aj to, akou cestou prešiel, kým tento strach prekonal. Vychádzal totiž z jeho komplikovaného detstva, rozvodu rodičov a problematického vzťahu s otcom. Chandler ušiel vo vzťahu s Monicou väčšiu cestu ako Ross pri Rachel, a preto sa dostal navrch aj v tomto bode.

Nepodvádzali sa/nemali prestávku

Ľudia na internete spomenuli aj dobre známu „prestávku“ medzi Rossom a Rachel. Monica s Chandlerom žiadny takýto moment nezažili. Nemali problém so vzájomnou dôverou tak ako druhá dvojica a ani sa nepodviedli.

Foto: MovieStillsDB

Nikdy sa nerozišli

Vzťah Rossa a Rachel zažil množstvo vzostupov a pádov, búrlivých chvíľ, ale aj pekných momentov. V prípade Chandlera s Monicou to bolo stabilnejšie a ak sa medzi nimi aj vyskytli konflikty, neviedli k rozchodu, ale práve naopak, spojili ich a ešte viac zblížili.

Klapalo im to aj v intímnostiach

Screenrant spomína konkrétne situácie, napríklad keď Ross chcel zapôsobiť na Rachel rovnako, ako jej bývalý priateľ Paolo, alebo keď si nedokázal dostať v posteli z hlavy svoju mamu. Ak si spomínate, Monica a Chandler s tým nemali od začiatku žiaden problém. Ich vzťah začal práve vďaka sexu a postupne prerástol v niečo viac. Monica sa dokonca zdôverila Rachel s tým, že v posteli nikoho lepšieho nemala.

Povedali, čo pre jeden druhého znamenajú

V priznaniach nezaháľal ani samotný Chandler, ktorý keď zvyšok priateľov odhalil ich pôvodne skrývaný vzťah, priznal, že Monicu miluje. V tejto scéne sme mali možnosť vidieť, že mu robilo problém, aj v rámci hry, ktorú predstierali, pobozkať Phoebe. Čo sa týka Rossa, stačilo mu iba pár hodín od rozchodu alebo prestávky (už ako chcete) na to, aby Rachel podviedol.

Foto: MovieStillsDB

Lepšie im to fungovalo aj v spoločnom bývaní

Vo vzťahu Chandlera s Monicou netrvalo dlho, kým sa ku sebe nasťahovali. Prišlo to prirodzene, bez akýchkoľvek vonkajších faktorov, ktoré by ich k tomu nútili. Najväčší „problém“, ktorý pri spoločnom bývaní zažili, bola Monicina poriadkumilovnosť a posadnutosť tým, mať svoje veci vždy na tom jednom správnom mieste. Rachel a Ross sa k sebe nasťahovali kvôli jej tehotenstvu a ako si určite spomínate, ich spolunažívanie nebolo ani zďaleka idylické.

Podporovali sa aj v práci

V niekoľkých epizódach predsa len Monica a Chandler zažili odlúčenie. Dôvodom bola práca, kvôli ktorej musel Chandler odcestovať. Napriek diaľke dokázali svoj vzťah zvládať v rámci možností a bezdôvodne nežiarlili. Rossovi naopak prekážalo, keď sa Rachel snažila sústrediť na prácu a venovala jej značnú časť svojej pozornosti. Monica chcela, aby Chandler robil prácu, ktorá ho bude baviť, a to aj na úkor toho, že bude musieť živiť domácnosť iba ona. A platilo to aj naopak. Chandler nenútil Monicu k tomu, aby s ním odišla do Tulsy, kde si nedokázala nájsť prácu, ktorá by ju urobila šťastnou. Urobili teda spoločný kompromis.

Foto: MovieStillsDB

Požiadala ho o ruku

Rachel a Ross nikdy nedospeli k tomuto veľkému kroku. Aj keď sa vo Vegas vzali, bolo to narýchlo a ich svadbe nepredchádzal moment, ako v prípade druhej dvojice. Jednou z najpamätnejších scén celého seriálu sa stala tá, v ktorej Monica žiada o ruku Chandlera. Takéto veľkolepé vyvrcholenie vzťah Rachel a Rossa nezažil.

Veľké maličkosti

Zoznam uzatvárame detailmi, na ktoré upozornil používateľ na Quore a v podstate sa s nimi zhoduje aj prvé miesto na portáli Screenrant. Vzťah medzi Monicou a Chandlerom možno nebol turbulentný, napriek tomu dokázal zaujať svojou vtipnou prirodzenosťou. Spomeňme napríklad scénu, kedy si Monica nasadila na hlavu moriaka s okuliarmi a klobúkom a začala tancovať, iba aby zlepšila Chandlerovi náladu, alebo epizódu, v ktorej si Monica myslela, že Chandler obľubuje žraločie porno, no ani to ju neodradilo a hľadala spôsoby, ako ho potešiť.

Zo vzťahu Rossa a Rachel sú skôr pamätné hádky, žiarlivosť, výčitky a nevypovedané veci. Práve kvôli tomu sa množstvo fanúšikov prikláňa na stranu Chandlera s Monicou.