Foto: TASR - Jaroslav Novák

Kuffovci sú považovaní za vplyvnú rodinu v regióne pod Tatrami, kde vlastnia rozsiahle lesné a poľnohospodárske pozemky, na ktorých podnikajú a farmárčia

Syn štátneho tajomníka rezortu životného prostredia Štefana Kuffu a brat ďalšieho štátneho tajomníka Filipa Kuffu Marek býva v Kežmarku v sociálnom byte. Ako ďalej upozornil denník Sme, mestskú sociálnu bytovku obýva napriek tomu, že ako podnikateľ vlastní viaceré nehnuteľnosti či drahé autá, napríklad Porsche Cayenne, Nissan Navara NP300, Mercedes-Benz GL či BMW so špeciálnymi evidenčnými číslami vozidla na želanie za extra poplatok.

Kuffovci sú pod Tatrami neslávne známi

„Kuffovci sú považovaní za vplyvnú rodinu v regióne pod Tatrami, kde vlastnia rozsiahle lesné a poľnohospodárske pozemky, na ktorých podnikajú a farmárčia,“ pripomenul denník s tým, že najstarší syn politika Štefana Kuffu Marek v súčasnosti čelí obžalobe z výtržníctva a lúpeže, pričom obžalovaným z výtržníctva je v tomto procese aj jeho brat Rafael.

„Ďalší bratia Filip, Gregor a otec Štefan sú obžalovaní z nebezpečného vyhrážania,“ pripomenulo Sme s tým, že obidva prípady stále pokračujú a čakajú na verdikty Okresného súdu Poprad. „Mareka Kuffu navyše zrejme čaká ešte aj súd pre obvinenie za ublíženie na zdraví. Termín pojednávania zatiaľ súd nevytýčil,“ uviedol denník.

Na sociálny byt nemajú nárok

Pokiaľ ide o uvedený nájomný sociálny byt, Marek Kuffa s manželkou ho podľa Sme do užívania dostali v roku 2010. „Nájom na dobu určitú im mesto opakovane po pár rokoch predlžuje dodnes. Ide o trojizbový byt na prvom poschodí mestskej bytovky,“ informoval denník s tým, že nájom bytu má Kuffa schválený do júna 2026. „Mesačné nájomné vrátane preddavkov za služby spojené s užívaním bytu je stanovené v úhrnnej výške 218 eur,“ uviedol denník.

Na to, aby mohol byť niekomu pridelený sociálny byt, musí podľa denníka Sme splniť podmienku, aby nevlastnil nehnuteľnosť určenú na bývanie a zároveň nesmie presiahnuť určitý príjem. V prípade deväťčlennej rodiny Mareka Kuffu ide o mesačnú čiastku 4 879,76 eura. Denník dodal, že podľa kežmarskej radnice rodina podmienky splnila.

Uložiť článok

Najnovšie články