Foto: TASR (Jaroslav Novák)

Vďaka tisícke centových darov vyzbieral Andrej Danko už 19 eur.

O predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi je v posledných týždňoch dosť počuť. Okrem toho, že „zrámoval“ semafor, niekoľkokrát zmenil opis udalosti a prihlásil sa k udalosti „Jarné zametanie Dúbravky s Andrejom Dankom od rána do večera“, ohlásil aj kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky. Z jeho transparentného účtu sa tešia aj trollovia, ktorí mu, ako sme vás už informovali, spolu s centovými príspevkami posielajú aj posmešné poznámky. A aj keď sa to môže zdať komické, šéf národniarov už vyzbieral celkom slušnú sumu.

Štedrí darcovia

Ľudia Andrejovi Dankovi posielajú jednocentové platby na transparentný účet s rôznymi poznámkami. Kým jeden mu posiela príspevok na „opravu semafora“, ďalší chce prispieť „na tlmočníka, aby bolo prezidentovi rozumieť“. Nájdu sa aj takí, ktorí obetujú jeden cent na „novú metlu na zametanie Dúbravky“, alebo „na letenku do Moskvy“.

Ako informovala organizácia Transparency International Slovensko na Twitteri, vďaka tisícke centových darov vyzbieral Andrej Danko už 19 eur.

Nie je to však prvýkrát, čo sa niečo takéto udialo. Fenomén centových darov sa objavil už aj v Českej republike. Tam sa „halieroví darcovia“ pôvodne snažili im nesympatickým kandidujúcim manipulačnými poplatkami bánk za každú platbu spôsobiť dodatočné výdavky.

Uložiť článok

Najnovšie články