Viete, čo o vašej osobnosti prezradia odtlačky prstov? Možno viac, ako ste si mohli myslieť

Advertisements

Daktyloskopia je veda, ktorá sa zaoberá skúmaním odtlačkov prstov človeka. Názory, že by odtlačky našich prstov súviseli s našou osobnosťou, inteligenciou a temperamentom, boli vždy popierané. Takisto ako veštenie budúcnosti z dlane, poprípade charakteristika osobnosti podľa jednotlivých čiar na dlani. Napriek tomu sa nájdu priaznivci, ktorí veria, že spolu tieto veci súvisia. Ako ste na tom vy?

odtlacky prstov
twenty20.com

Zástancovia DMIT – dermatoglyfický inteligenčný test, čo je vlastne test, kde sa na základe odtlačkov prstov dá vyvodiť istý ľudský potenciál veria, že z odtlačkov prstov dokážeme určiť naše povahové vlastnosti.  Stal sa veľmi populárnym najmä v ázijských krajinách. Je to trochu pritiahnuté za vlasy, ale poďme si o tom povedať viac. Daktyloskopia vznikla už niekedy v starovekom Grécku. Pozostatky odtlačkov prstov sa našli v rôznych hlinených nádobách, ktoré z tej doby ostali zachovalé. Táto veda je naozaj zaujímavá a je najobjektívnejšia a najhodnovernejšia, čo sa týka identifikácie páchateľov, poprípade nezvestných a mŕtvych. Možno ste vedeli, že ani jeden odtlačok prsta nie je totožný s nejakým iným. To znamená, že každý odtlačok je sám o sebe originálny. Na našom tele sú tri zaujímavé a asi najzáhadnejšie veci, a to: odtlačky prstov, očná sietnica a mozog.

Na nasledujúcich troch obrázkoch sú zobrazené 3 skupiny, alebo ak chcete typy odtlačkov, ktoré vychádzajú z poznatkov FBI. Určené boli laboratórnymi technikmi. Do ktorej skupiny patríte vy a čo o vás vaše odtlačky hovoria?

Slučky

odtlacky prstov2
distractify.com

Podľa Noela Jaquina, ktorý je priekopníkom vo veštení z dlaní, sú odtlačky v tvare slučiek znakom duševnej a citovej prispôsobivosti, s možnými nedostatkami v oblasti koncentrácie. Títo ľudia sú otvorení, pokojní, ochotní pomáhať ostatným. Veľmi ľahko nadväzujú priateľské vzťahy, a to najmä vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam. Často bývajú „zasnení“ a môžu byť tak pod veľkým tlakom najmä v pracovnom živote. Takéto odtlačky sú najbežnejšie najmä medzi Európanmi ale neznamená to, že kvôli týmto sociálnym predispozíciám nám hrozí, že by zahadzovali životné príležitosti.

Pokračovanie na ďalšej strane…Share on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements