Foto: Twitter - FIFA.com

Japonci ukazujú, aké sú ich hodnoty.

Japonsko je národ s jedinečnou mentalitou, ktorá je pre mnohých jednoducho nepochopiteľná, čo sa ukazuje aj na futbalových MS v Katare. Najnovšie po sebe dokonale upratali šatňu a organizátorom nechali darček, píše Daily Mail.

Článok pokračuje pod videom ↓

O Japoncoch sa od začiatku MS hovorí viac než dosť. Zatiaľ, čo je tento obrovský turnaj ponorený do hlbokej kontroverzie, práve Japonci sú akýmsi svetlom na konci tunela. Počas posledných dní totiž viackrát pozitívne šokovali svet.

Dokonale čistá šatňa

Celé to začalo v momente, keď fanúšikovia z krajiny vychádzajúceho slnka zostali po zápase medzi domácou reprezentáciou a Ekvádorom na štadióne, aby ho upratali. Na druhý deň Japonsko senzačne zvíťazilo nad majstrami sveta z roku 2014, teda výberom Nemecka.

Zverenci trénera Hansa-Dietera Flicka viedli v prvom polčase zásahom Ilkaya Gundogana a mali množstvo ďalších šancí, gólovú poistku však nepridali a húževnatí japonskí futbalisti im v druhej polovici druhého polčasu uštedrili dva údery.

Človek by očakával, že šatňa víťazného tímu zostane po takomto zápase v žalostnom stave, no opak je pravdou. Japonci po sebe dokonale upratali, vyhodili odpadky a otvorili okná, aby v miestnosti nebol zápach. Na stole navyše nechali origami v tvare labute a veľavravný odkaz napísaný v ich rodnej reči a v arabčine: „Ďakujeme.“

Najnovšie články