Foto: Ice universe/Twitter

Fotografiu si ako tapetu rozhodne nenastavujte.

Na prvý pohľad vyzerá ako bežná fotografia vhodná ako tapeta vášho smartfónu. Na zábere je jazero, kopce, stromy a slnečné lúče predierajúce sa cez výraznú oblačnosť. Fotografiu si nastavíte ako tapetu a váš telefón prestane fungovať. Svetom technológií sa posledné dní šíri záhadná chyba zariadení.

Na neobvyklú chybu smartfónov ešte na konci mája upozornil na Twitteri užívateľ pod pseudonymom Ice universe. Účet varuje pred použitím konkrétnej fotografie ako tapety smartfónu. Po použití fotografie totiž inteligentným telefónom padá systém a stávajú sa nefunkčnými. Problém sa vyskytuje najmä pri telefónoch značky Samsung či Google, vyskytol sa však aj u majiteľov modelov Nokia či Xiaomi, informuje portál Android Authority.

Zapína a vypína zariadenie

Problém vyzerá u väčšiny zariadení nasledovne. Obrázok si nastavíte ako tapetu vášho zariadenia a to sa následne vypne. Inteligentný telefón sa potom neustále striedavo zapína a vypína. Odstrániť tapetu sa vám v tomto časovom okne zrejme nepodarí, preto existujú len drastickejšie riešenia. Telefón môžete spustiť v núdzovom režime a obrázok odstrániť. Najradikálnejším riešením je obnoviť výrobné nastavenia, čím sa však môžete (ak ich nemáte zálohované) ukrátiť o všetky uložené dáta.

Ilustračná fotografia, Unsplash

Systémová chyba sa prejavuje na zariadeniach s operačným systémom Android 10, neprejavuje sa pritom na všetkých úplne rovnako. Ako uvádza BBC, spoločnosť Samsung už o chybe vie a vo svojich zariadeniach ju aktualizáciou odstráni 11. júna. Ako uvádza portál Android Authority, chyba je zrejme spôsobená v dôsledku toho, že inteligentné zariadenia nedokážu spracovať farebné rozhranie fotografie. Systém preto nastavenie tapety vyhodnotí ako chybu a reštartuje sa. Po opätovnom zapnutí sa chyba opakuje, nakoľko je fotografia v zariadení stále nastavená ako hlavná tapeta.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )