Foto: TASR - Jaroslav Novák

Podľa Blahu sa z muža, ktorý strieľal na predsedu vlády, stal slniečkársky radikál.

V stredu 15. mája postrelil 71-ročný Juraj C. predsedu vlády, ktorý sa odvtedy nachádza vo vážnom stave. Viacerí politickí predstavitelia vrátane úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej a jej nástupcu Petra Pellegriniho okamžite vyzvali k zmieru spoločnosti.

Spoločne sa dohodli na zvolaní takzvaného okrúhleho stola pre predstaviteľov politických strán. Ako však v nedeľu uviedol šéf strany Hlas-SD, ukázalo sa, že na takéto gesto pre politickú scénu ešte nedozrel čas. Vyzval preto celé Slovensko, aby sa podieľalo na upokojení situácie.

Niektorí politici však aktuálne dianie na stíšenie nenávisti skôr využívajú na jej ďalšie podnecovanie.

Vyniesol rozsudok

Kým poslanec za SNS Lukáš Machala súhlasí so Štefanom Harabinom, ktorý z toho, čo sa stalo, obviňuje Progresívne Slovensko a novinárov, Ľuboš Blaha na telegrame tvrdí, že muž, ktorý na predsedu vlády strieľal, je „páchateľ z opozičného tábora“.

Podpredseda parlamentu za stranu Smer-SSD tvrdí, že Juraj C. je „produktom nenávisti, ktorú tu roky živila progresívna opozícia a liberálne médiá“.

„Snažia sa svoju vinu rozrieďovať, ale Slovensko pozná pravdu – Roberta Fica chceli zavraždiť iba preto, že má iný názor. Chce mier a odmieta posielať zbrane na Ukrajinu. Za toto si podľa niektorých fanatikov zaslúži smrť,“ napísal Blaha.

Tvrdí, že zvolávanie okrúhleho stola je výmysel, s ktorým prišli Progresívci, rovnako ako aj 100 dní pokoja. „Šimečka vyzýva, aby vláda prestala na 100 dní plniť svoj program. No jasné. A potom zase niekoho zastrelia a predĺžia to na ďalších 100 dní,“ pokračuje ďalej s tým, že ide o „super návod pre šialencov, ako paralyzovať štát“.

Ľuboš Blaha v jednom zo svojich statusov vo viacerých bodoch tvrdí, že musel zahraničným politikom vysvetľovať, ako došlo k atentátu. Podľa jeho presvedčenia sa z človeka, ktorý bol považovaný za pacifistu a chodil presviedčať Slovenských Brancov o ich omyloch, stal slniečkársky radikál.

„Vysvetľoval som im, ako tento útočník chodil na protesty PS, ako na protivládnych protestoch spolu s Naďovými Demokratmi vrieskal „Ukrajina“ a nadávky na premiéra. A v pozadí sa trepotala zástava EÚ. Vysvetľoval som im, kam až môže viesť mediálna nenávisť a fanatizmus slniečkárov. Kam až môže viesť brutálny brainwashing a systematický hejt voči človeku, ktorý chcel iba mier.“

Uložiť článok

Najnovšie články