Foto: MovieStillsDB

"Je vôbec niečo, čo Simpsonovci nepredpovedali?" pýtajú sa ľudia na internete.

Mnohí fanúšikovia žltých postavičiek Simpsonovcov sú presvedčení o tom, že skutočne dokážu predpovedať budúcnosť. Ako sme vás informovali aj my, podarili sa im predpovede spojené s vypuknutím vojny na Ukrajine, dopredu vedeli, že vznikne Tinder alebo naznačili príchod aktivistky Grety Thunberg. Ich najnovšia teória súvisí so seriálom Stranger Things a samotnou Vecnou, píše Unilad

Článok pokračuje pod videom ↓

Na TikToku sa začalo šíriť video, ktorého autor tvrdí, že Simpsonovci už v 9. sérii predpovedali spôsob, akým bude Vecna v seriáli Stranger Things zabíjať ľudí.

Konkrétne má na mysli scénu zo Simpsonovcov, pri ktorej jednej z postáv praskali kosti a divne sa ohýbali. Ako určite viete, toto sa až priveľmi podobá na momenty zo Stranger Things.

@jccampie How will this play into season 5? #strangerthings #fyp #dufferbrothers #simpsons #katebush ♬ Running Up That Hill (A Deal With God) – Kate Bush

Podobnosť si všimli viacerí

Ľudia v komentároch sa na tejto teórii pobavili a pýtali sa, či je vôbec niečo, čo Simpsonovci nepredpovedali. Jeden z divákov Simpsonovcov sa zdôveril, že presne túto časť sledoval iba pred niekoľkými hodinami a tiež sa mu v pamäti okamžite vynorili scény zo Stranger Things spojené s Vecnou. Epizóda kresleného seriálu, o ktorej hovoríme, pochádza ešte z roku 1998.

Môže ísť o náhodu, no známy je aj fakt, že sa bratia Dufferovci – tvorcovia Stranger Things, radi inšpirujú rôznymi dielami z kinematografie a možno im v pamäti táto scéna utkvela tiež.

Na druhej strane ale lámanie kostí podobného charakteru sa bežne objavuje napríklad v hororoch o exorcizme, čo zdôraznila aj jedna fanúšička na TikToku.