Ilustračné foto: MovieStillsDB.com

Ruskí Simpsonovci očami východoeurópskeho umelca sú poriadne depresívni.

Simpsonovci sú klasika, ktorá sa vysiela už takmer 30 rokov. Možno aj práve preto sú skvelým komunikačným kanálom pre rôzne sociálne problémy. Lenivko Kvadratjić, ktorý stojí za YouTube kanálom Lazy Square, vytvoril nové intro ikonickej animovanej rodinky, v ktorom Simpsonovci nie sú Američania, ale Rusi. Prostredníctvom tejto depresívnej animácie odkrýva, ako depresívne vyzerá život v post-socialistickom Rusku.

Ako informuje portál Bored Panda, grafik stojaci za týmto videom sa narodil na Sibíri, no neskôr sa za vzdelaním presťahoval do Moskvy. Podľa jeho vlastných slov mali naňho Simpsonovci počas dospievania veľký vplyv a keďže mnoho slávnych ľudí sa podieľalo na vlastnom intre pre seriál, aj on túžil urobiť svoju paródiu. Video nebolo na YouTube nahraté ani pred týždňom, no už teraz má takmer 2,5 milióna zhliadnutí a 88-tisíc lajkov.

Brat kradne, Líza žobre

V ruskej verzii Bart nie je podarený vtipkár, ale násilný grázel, ktorý okráda svojich spolužiakov. V ďalšej scéne môžeme vidieť Marge, ktorá pôsobí ako veľmi zákerná žena a s predavačkou v obchode si vymení pár štipľavých slov než sa dá na odchod a kočíkom si otvorí dvere. Homer je zase zobrazený ako strážnik, ktorý trávi svoj čas v práci s telefónom v ruke a fajčením. Predtým, ako opustí pracovisko, stihne ešte ukradnúť zo stola lampu. Lisa je obklopená políciou, pretože si hrou na saxofóne privyrába na ulici.

Záverečná scéna nás zavedie do ikonickej obývačky, ktorá vôbec nie je farebná a veselá. Barta môžeme vidieť ako si opaskom sťahuje predlaktie, Homer bije manželku a malá Maggie sa nemo prizerá. Celý výsledok je tak skutočne veľmi depresívny, ako sľubuje samotný autor. V komentároch sa však našli aj negatívne názory, ktoré mali výhrady k tomu, že pieseň na pozadí je rumunská a nie ruská a písmo na obrazovke nie je azbuka. Iní sa zas sťažovali na to, že život tak drsný v Rusku nie je a video je nepresné a zavádzajúce.

boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )