Ilustračná foto: TASR - Martina Kriková

Dobre si prezrite fotografie a ak niekoho poznáte, oznámte to polícii.

Polícia žiada verejnosť o pomoc pri identifikácii viacerých osôb, ktoré sa počas protestov, ktoré sa konali vo štvrtok 29. júla v Bratislave, mali dopustiť protiprávneho konania. Polícia to uviedla v statuse na sociálnej sieti.

Polícia sa aj naďalej zaoberá objasňovaním okolností a možnými trestnoprávnymi dôsledkami voči osobám v súvislosti so štvrtkovými a piatkovými (29. a 30. 7.) protestami v hlavnom meste. Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Foto: TASR – Dano Veselský

Polícia sa tiež zaoberá výzvami na poškodzovanie majetku, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach, a upozorňuje na hroziace pokuty. „Objasňovaním okolností, ako aj možným vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym osobám v súvislosti s verejnými zhromaždeniami sa v súčasnosti aj naďalej zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave I,“ spresnil Szeiff.

Zároveň uistil, že polícia sleduje aj dianie a výzvy na sociálnych sieťach. „Polícia sa zaoberá každým podnetom alebo prípadom, o ktorom sa dozvie, a v prípade protiprávneho konania, na ktorého riešenie je príslušná, postupuje či už podľa Trestného poriadku, alebo priestupkového zákona,“ vysvetlil hovorca. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre v súvislosti s viacerými výzvami na poškodzovanie majetku, ktoré sa objavujú na sociálnych sieťach, upozorňuje, že v prípade spáchania takého priestupku proti majetku hrozí vinníkovi pokuta do 331 eur.

Na políciu sa môže obrátiť ktokoľvek, kto má podozrenie zo spáchania trestného činu

Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava Patrik Hujsa pre TASR pripomenul, že pri možnom podozrení zo spáchania trestného činu sa na políciu môže obrátiť ktokoľvek. „V prípade, že si myslíte, že sa niekto dopustil trestného činu, nič vám nebráni sa obrátiť s trestným oznámením na orgány činné v trestnom konaní. Posúdenie skutku, či ide o trestný čin, závisí od posúdenia tej ktorej konkrétnej situácie príslušným orgánom,“ objasnil Hujsa. Zároveň dodal, že krajský prokurátor v Bratislave o možných podnetoch a následne prijatých opatreniach hovoril aj s riaditeľom odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave

Polícia zároveň ubezpečuje, že získané audiovizuálne záznamy z protestov priebežne analyzuje a vyhodnocuje. V tejto súvislosti sa obracia na verejnosť s prosbou o stotožnenie niektorých osôb, ktoré by mohli pomôcť k objasneniu viacerých protiprávnych konaní. Videozáznam zverejnila na sociálnej sieti.

Hľadajú sa tieto osoby

Akékoľvek informácie je možné oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo súkromnou správou na profile polície. „V prípade poznania osôb vás žiadame, aby ste nezverejňovali údaje o nich vo verejných komentároch,“ zdôrazňuje polícia.

Uložiť článok

Najnovšie články