Foto: Instagram.com (rokfortvoblakoch) / Instagram.com (lietadlovlese.sk)

Zážitkom môže byť už aj samotné ubytovanie. Ak neveríte, tieto miesta vás o tom možno presvedčia.

V roku 2020 sme vám priniesli článok o netradičných ubytovaniach na Slovensku, kde môžete zažiť nezabudnuteľné chvíle. Odvtedy už ubehol nejaký ten čas a vznikli ďalšie výnimočné projekty, ktoré stoja za pozornosť. Už dávno totiž neplatí, že ľudia si rezervujú ubytovanie iba na prespanie.

Navyše, každé jedno z nich je niečím výnimočné a ponúka návštevníkom iný zážitok. Ak túžite niekam „vypadnúť“ a odreagovať sa od ruchu všedných dní, tu je niekoľko tipov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Rokfort v oblakoch

Svoj sen v podobe návštevy Rokfortu môžu milovníci Harryho Pottera zažiť vďaka domčeku na strome s názvom Rokfort v oblakoch. Ide o tematicky ladené ubytovanie v štýle sveta mladého čarodejníka, v ktorom nechýba spiaci Dumbledore, vznášajúce sa sviečky v interiéri, Nimbus 2000 či auto Arthura Weasleyho, ktoré je zaparkované hneď pri ňom.

„Milujem Harryho a celú ságu mladého čarodejníka, asi ako drvivá väčšina ľudí. Patrím do generácie, ktorá na ňom doslova vyrastala. Bol som to malé dieťa, ktoré behalo po vonku a vrhalo neodpustiteľné zaklínadlá na brata. Dieťa, ktoré každý rok s príchodom septembra čakalo, že mu príde list z Rokfortu. A teraz môže prísť každému.“ opísal nám v rozhovore jeho majiteľ a autor.

Vysvetlil, že si nebol vedomý toho, že by na svete existovalo podobné bývanie, tak sa rozhodol vytvoriť niečo, vďaka čomu si na Slovensku môžeme povedať, že sme prví a unikátni. Rokfort v oblakoch sa nachádza v horskej dedinke Čavoj medzi Bojnicami a Čičmanmi.

Za noc na tomto mieste zaplatíte 160 eur.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rokfort v oblakoch (@rokfortvoblakoch)

Lietadlo v lese

Lietadlo v lese pripomína skutočné, aj keď ním nie je. Ide o unikátne ubytovanie, ktoré nájdete v lese pod Tatrami. Zaujímavosťou je, že sa v ňom nachádza sauna aj vírivka s terasou. Okrem toho interiér obsahuje obývaciu časť s gaučom a kozubom. A priamo z postele čakajú na návštevníkov unikátne výhľady.

Tematicky Lietadlo v lese ponúka letenky v rôznych kategóriách, od Low Cost triedy, cez Economy, Comfort až po prvú triedu — First Class. V ponuke je aj romantický „let“, ktorého súčasťou je fľaša šampanského, jahody či ruže na posteli.

Noc v Lietadle v lese vás bude stáť od 99 eur za Lowvost triedu, až po First class za 195 eur.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lietadlo v lese🌲 (@lietadlovlese.sk)

Kutica

Uprostred lazov v blízkosti Novej Bane na strednom Slovensku už nájdete rovno tri unikáty. Kuticu u Lohajov, Kuticu 2 nazývajú aj „posteľou pod hviezdami“ a najnovšiu tretiu Kuticu, ktorá je výnimočná tým, že stačí pár krokov a z postele skočíte priamo do vonkajších sietí.

Pri všetkých troch sú samozrejmosťou panoramatické výhľady, ktoré si môžete užiť v súkromí, priamo v lone prírody. Je to ideálne miesto, ak túžite po pokoji, ktorý sa dnes v mnohých prípadoch hľadá už len ťažko.

Kutica ponúka dva typy ubytovania — štandard a nadštandard. Cena začína v prípade Kutice u Lohajov a Kutice 3 na 109 eurách a Kutice 2 na 129 eurách za noc.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa KUTICA (@kutica.sk)

Najnovšie články