Foto: archív Lietadlo v lese

Lietanie je mu blízke

Matej Budaj už má s realizáciou originálnych nápadovskúsenosť. Pred dvomi rokmi v obci Spišské Bystré pod Tatrami vytvoril projekt Škandinávskych domčekov a lesnej sauny. Chcel dostať trochu škandinávskej kultúry na Slovensko a to sa mu prostredníctvom fínskej sauny a švédskeho Bjornsonovho domčeka nepochybne podarilo. Lákajú totiž atraktívnym vzhľadom aj prírodným prostredím, do ktorého sú zasadené.

Matej je stewardom českej leteckej spoločnosti a pred niekoľkými mesiacmi mu v hlave skrsol ďalší nápad, pri ktorom sa inšpiroval vlastnou prácou.

„Premýšľal som, čo iné by sa dalo postaviť a spojiť so saunou, keďže o domček bol veľký záujem. Tým, že stewardujem, napadlo mi priniesť Lietadlo v lese,“ opísal Matej.

Foto: archív Lietadlo v lese

Myslia si, že lietadlo je skutočné

Stavba unikátneho Lietadla v lese začala ešte počas leta v júli. „Konštrukcia lietadla pozostáva z dreva, no zvonku je oplechované, takže vyzerá ako skutočné.“ Matej vysvetlil, že sa vlastne nachádza vo vzduchu a je umiestnené na kovových tyčiach. Nejde teda o reálne lietadlo, aj keď ste si to možno mysleli. A nie ste jediní.

„Veľa ľudí si myslí, že ide o dovezené lietadlo a pýtajú sa, odkiaľ som ho priniesol,“ zdôveril sa majiteľ. Táto zvedavosť dokazuje, že vyzerá ako reálne. „Som rád, že sa to pýtajú, pretože to potvrdzuje, že vyzerá ako skutočné lietadlo,“ dodal.

Foto: archív Lietadlo v lese

Sauna a v krídlach vírivka s terasou

Lietadlo zaujme už na prvý pohľad svojím zovňajškom a iné sa nedá povedať ani o jeho interiéri. Jedným z jeho najväčších lákadiel je sauna. Matej so smiechom nadnesene hovorí, že Lietadlo v lese je jediné lietadlo na svete, ktoré má saunu. Priznáva, že práve tá bola pre neho prioritou. Zaujme však aj obrovská manželská posteľ, z ktorej je, rovnako ako zo sauny, výhľad priamo na Vysoké Tatry.

„Ďalej sa v lietadle nachádza obývacia časť s veľkým gaučom a krbom,“ opísal Matej. Kreatívne je využitý aj priestor krídel, v jednom z nich sa totiž nachádza vírivka a v druhom terasa so sedením. Namiesto motorov má Lietadlo v lese veľké stolitrové sudy na víno a jeden z nich dokonca slúži ako sprcha!

Foto: archív Lietadlo v lese

Letenky rôznych tried

Záujemcovia o takýto unikátny zážitok si môžu zarezervovať buď iba samostatnú saunu, alebo celé lietadlo s možnosťou ubytovania.

Tematicky Lietadlo v lese ponúka letenky, ktoré si môžete zarezervovať v rôznych kategóriách, od Low Cost triedy, cez Economy, Comfort až po prvú triedu — First Class. V ponuke je aj romantický „let“, ktorého súčasťou je fľaša šampanského, jahody či ruže na posteli.

Keďže sa v lietadle nachádza jedna veľká posteľ a rozťahovací gauč, dokáže ubytovať až štyri osoby. „Na saunu je však kapacita neobmedzená,“ vysvetlil Matej. „Keď si niekto zarezervuje pobyt, vypíšeme im boarding passy a tie pošleme klasicky poštou,“ takže návštevníci budú mať pocit, ako keby sa skutočne chystali na let lietadlom.

Foto: archív Lietadlo v lese

Atrakcia pre každého, kto hľadá nevšedný zážitok v prírode

Unikátny projekt sa nachádza v obci Spišské Bystré, iba neďaleko od spomínaných škandinávskych domčekov a lesnej sauny. Na návštevníkov teda čaká okrem samotného unikátneho zážitku aj príroda na rozhraní Vysokých a Nízkych Tatier či Slovenského raja.

Matej na záver dodáva, že jeho projekt je určený pre všetkých, podobne ako jeho predchádzajúce, ktoré sa tešia obľube ľudí rôznych vekových kategórií a dokonca aj návštevníkom zo zahraničia.

Najnovšie články