Foto: Profimedia / Pexels

Toto leto na podpätky zabudnite. V móde sú topánky, ktoré buď milujete, alebo neznášate.

Ženy ich buď milujú, alebo nenávidia. Reč je o balerínkach, ktoré obľubujú najmä vysoké ženy, alebo tie, ktoré preferujú pohodlie a nerady nosia topánky na vysokých opätkoch.

Ako informoval portál Vogue, balerínky sú znova in. Zatiaľ čo po minulé roky ženy volili k šatám namiesto opätkov tenisky alebo espadrilky, teraz sa do módy opäť vracajú klasické balerínky. Vogue ich dokonca označil za topánky roku 2024 a podľa ich predpokladov si popularitu udržia ešte dlhý čas a znova tak rýchlo out nebudú.

Foto: Pexels

Buď ich milujú, alebo nenávidia

Balerínky sú pohodlnou alternatívou či už k rifliam alebo šatám. Medzi klasické patria napríklad tie s mašličkou alebo úzkym ramienkom, no určite ste už videli pár s výraznou aplikáciou alebo metalickou ozdobou. Ich najväčšou výhodou však ostáva to, že vás z nich nebolia nohy. Napriek tomu sa našli ženy, ktoré boli rady, keď vyšli z módy, alebo dokonca tvrdia, že nikdy štýlové neboli.

S opäť narastajúcou slávou balerínok sa na internete rozvírili diskusie k otázke: „Nosia sa ešte balerínky?“ A ženy sa hneď rozdelili na dva tábory.

„Áno, túto sezónu sú veľmi v kurze,“ reagovala hneď jedna žena, ktorá očividne sleduje módu a druhá sa k nej hneď pridala. „Ja nosím a rada, kvalitné, nie úplne rovné,“ opísala. Ďalšia sa naopak riadi vlastným štýlom a balerínkam nikdy svoje „áno“ nepovedala. Píše: „Pre mňa neboli moderné nikdy. Nízke topánky sú v poriadku, baleríny sú neestetická vec vizuálne deformujúca nohu a celý výzor ženy.“ Tretia sa k jej názoru pridala: „Balerínky sú príšernosť.“ 

„Áno, je to strašné. Čo sa módy týka, absolútne to nepochopím a nechápala som ani predtým. Neskutočne to deformuje nohu, nevyzerá to pekne,“ zhodnotila ďalšia.

Podľahli im aj celebrity

Uložiť článok

Najnovšie články