Seriály The Monrning Show a See. Foto: SITA/Apple TV/AP

Zostanete verní Netflixu a HBO Go alebo prejdete na novinku od Apple?

Vyzerá to tak, že trh streamovacích služieb čaká v novembri súboj nemalých rozmerov. Doposiaľ sme totiž boli zvyknutí, že sme si „museli“ vyberať viac-menej len z dvoch doposiaľ dostupných online knižníc, ktoré ponúkali lákavý obsah. Netflix či HBO Go však už čoskoro doplnia ďalšie tri nové služby – v novembri štartujú Apple TV+, Disney+ a v roku 2020 aj novinka HBO Max. Prvá z troch menovaných nových služieb však štartuje už 1. novembra a dostupná bude aj pre slovenský trh. Čo ponúkne?

Článok pokračuje pod videom ↓

Za málo peňazí, veľa muziky – tak by sa dal zhrnúť štart novej stremovacej služby spoločnosti Apple, ktorú nazvali Apple TV+. Samozrejme, trhu – dalo by sa povedať – momentálne kraľuje gigant Netflix, ktorý už bol za svoje počiny aj niekoľkokrát ocenený. Dôležitosť tohto segmentu trhu si uvedomujú všetci veľkí hráči na mediálnom poli a preto si chce každý ukrojiť svoj kúsok z koláča. A zdá sa, že Apple pôjde proti Netflixu nielen tvrdo, ale aj najmä svedomito.

Keď Netflix štartoval, ani z ďaleka nemal toľko pôvodnej tvorby, ako jej plánuje mať Apple. V hre je totiž veľa a každá streamovacia služba – či už tá existujúca alebo plánovaná – bude svojich predplatiteľov lákať najmä na ponuku seriálov (pôvodných i zakúpených akvizícií) a filmov. Apple TV+ však má okrem pestrej ponuky pôvodných projektov na budúci záujemcov o streamovaný obsah aj ďalšie eso v rukáve – bezkonkurenčnú cenu predplatného na jeden mesiac.

Za poplatok necelých 5 eur (4.99 eur) dostanú predplatitelia nielen množstvo pôvodnej tvorby, ale aj možnosť súčasne zdieľať predplatné s ďalšími piatimi ľuďmi. Apple totiž ponúkne len jeden balík, ktorý je zároveň rodinným predplatným s možnosťou zdieľania až na 6 zariadeniach, čo za túto sumu nemá ani Netflix, ani HBO Go.

Samozrejme, to, čo ľudí najviac zaujíma, je obsah knižnice, za ktorú majú platiť. A hneď na úvod ponúkne Apple TV+ hneď 8 zaujímavých pôvodných seriálových noviniek. Ktoré to sú a o čom budú?

The Morning Show

Azda najočakávanejším a v médiách najskloňovanejším projektom novej streamovacej služby je polhodinová a hollywoodskymi hviezdami obsadená komediálna dráma. V hlavný úlohách uvidíme niekdajšiu hrdinku sitkomu Priatelia, herečku Jennifer Aniston a (jej seriálovú sestru Jill) Reese Witherspoon, ktoré zároveň figurujú aj ako producentky seriálovej novinky. V The Morning show nahliadneme do zákulisia príprav rannej spravodajskej relácie, ktorá je plná peripetií ako profesionálnych, tak ich osobných a v neposlednom rade sa dbá aj na vlastné ego. Okrem spomínaných hviezd uvidíme aj Steva Carella, známeho z kultového komediálneho seriálu The Office a mnohých ďalších.

For All Mankind

Tešiť sa môžeme aj na vizionársky seriál s názvom For All Mankind, v ktorom nám showrunner Ronald D. Moore (stál za seriálmi ako Battlestar Galactica, Outlander či Roswell) predstavuje svoju myšlienku toho, čo by sa na svete udialo, keby bezhlavý hon za dobytím vesmíru nikdy neskončil a ovplyvnil by tak život nielen v Amerike. V hlavnej úlohe tohto projektu uvidíme Joela Kinnamana (Suicide Squad, seriály House of Cards či kriminálka The Killing).

Servant

Lákadlom je nepochybne aj nadprirodzená polhodinová dráma v réžii človeka, ktorý svetu dal mysteriózne snímky Šiesty zmysel (The Sixth Sense) či Znamenia (Signs)M. Night Shyamalan. Seriál rozpráva príbeh Dorothy (Lauren Ambrose) a Seanovi (Toby Kebbell) Turnerovcoch, manželskom páre, ktorému umrie dieťa. Na základe odporúčaní terapeutických sedení si domov donesú bábiku a Dorothy, utrápená z depresií zo straty milovaného dieťaťa, sa do roly matky starajúcej sa o bábiku vžije natoľko, až to prestane byť normálne. Viac o projekte Servant sa môžete dočítať v našom predchádzajúcom článku. Servant však narozdiel od ostatných tu spomenutých seriálov nebude dostupný hneď 1. novembra, budeme si naň počkať až na koniec novembra.

Helpsters

Apple, samozrejme, nezabúda ani na mladšie ročníky a keďže ponúka rodinné predplatné, na svoje si prídu aj detskí diváci. Jedným z chystaných projektov je tento detský seriál od tvorcov (v USA) kultovej Sesame Street. Príbeh Helpsters sa bude točiť okolo Codyho a jeho tímu chutných príšeriek, ktoré mu pomáhajú riešiť rôzne problémy.

Dickinson

Zaujímavým počinom bude aj novinka odohrávajúca sa v minulosti a rozprávajúca príbeh slávnej americkej poetky Emily Dickinsonovej. Seriálu podľa prvotných anotácií nebude chýbať ani riešenie dôležitej otázky, ktorá rezonuje aj v súčasnej dobe – boj žien za ich práva a uznania. V hlavnej úlohe uvidíme herečku a speváčku Hailee Steinfeld (Bumblebee).

Snoopy In Space

Kresleného psa Snoopyho a jeho kamarátov, predpokladáme, netreba nikomu zvlášť predstavovať. Apple TV+ ich predstaví v nových dobrodružstvách, ktoré sa tentokrát budú diať vo vesmíre na Medzinárodnej vesmírnej stanici. A keďže tento animovaný seriál má aj viac-menej vzdelávať, pozrieme aj do (ne)známych miest vesmíru.

See

Jedným z ďalších najočakávanešíjch nových seriálov je aj epická (tak trochu fantasy) dráma v hlavnej úlohe s Jasonom Momoaom (Aquaman, Game of Thrones) a Alfre Woodardovou zasadená 600 rokov do budúcnosti. V tomto období zasiahne ľudstvo na Zemi vírus, kvôli ktorému všetci oslepnú. Preživší sa tak musia prispôsobiť nový podmienkam a nájsť nové spôsoby ako apokalypsu prežiť.

Ghostwriter

Apple TV+ predstaví aj akýsi remake staršieho seriálu z 90. rokov, v ktorom dá skupinu štyroch deciek dohromady záhadný duch z kníhkupectva nachádzajúceho sa vo štvrti, v ktorej žijú. Ich úlohou je spoločnými silami vyslobodzovať známe fiktívne postavy zo slávnych svetových románov.

Streamovacia služba Apple TV+ v skratke:

  • Spoločnosť Apple svoju novú streamovaciu službu spustí už 1. novembra 2019. Dostupná bude celosvetovo, vrátane slovenského trhu.
  • Predplatné na mesiac bude slovenských zákazníkov stáť 4.99 eur (v USA to bude 4.99 $), pričom k dispozícii je len tento jeden rodinný balíček (prehrávanie bude možné až na 6 rôznych zariadeniach súčasne). Službu bude možné si vyskúšať počas prvých 7 dní bezplatne. Zaujímavá je aj akcia pre všetkých nových majiteľov zariadení Apple – ak si nejaké zaobstaráte, dostane službu Apple TV+ na rok zadarmo. Aktivovať si ju ale budete musieť počas prvých troch mesiacov.
  • Obsah na novej streamovacej službe bude možné sledovať aj offline a lokalizovaný bude aj pre slovenský trh. Ako informuje portál Živé.sk, seriálov spomenutých vyššie sa teda dočkáme aj so slovenskými titulkami, dabing zostáva aj naďalej otázny
  • Apple TV+ bude dostupné v UltraHD kvalite a sprístupnený bude aj priestorový zvuk Dolby Atmos. Nevedno však či na všetkých ponúkaných dielach.
Živé.sk, Apple

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články