ilu: Fox/Warner Bros.

/ 206 / Michaela
Prvé miesto obsadil sitkom, ktorý pozná každý z nás. Nedá sa mu vyhnúť, pretože na rôznych televíznych staniciach sa dookola vysielajú jeho reprízy. Viete, ktorý to je?

Na základe hlasovania komunity Ranker sa zostrojil rebríček tých najlepších sitkomov v histórii televízie. Sitkomy sa tešia veľkej obľube. Epizóda trvá krátko, pri jej pozeraní si nemusíte priveľmi namáhať mozgové závity a dej takmer nikdy nesklame. Komu však patrí prvenstvo?

Kto si teda vyslúžil miesto v prvej desiatke najlepších seriálov všetkých čias?

Priatelia (1994-2004)


https://www.instagram.com/p/BcXl54Vgyx-/?taken-by=friends

Najväčší úspech zožal seriál Priatelia, ktorý nás bavil neuveriteľných desať rokov. Napriek tomu, že od poslednej klapky uplynulo už 14 rokov, seriál sa stále teší obľube a chytá za srdcia dokonca aj tých, ktorí v čase vzniku seriálu ešte neboli na svete. Možno je už námet tohto sitkomu pre nás trošku otrepaný, ale právom mu patrí prvenstvo. Na rôznych charakteroch naozaj netradičnej skupinky priateľov sa dajú ľahko vystavať rôzne absurdné situácie.

Seinfeld (1989 – 1998)


https://www.instagram.com/p/BdvST9UBYkx/?taken-by=seinfeldtv

U nás tento sitkom síce nie je až taký známy, no v USA bol svojho času hotovým ošiaľom. Taktiež sa v ňom stretneme so skupinkou priateľov, z ktorých sa asi každý vymyká štandardu. Keďže mu bola pridelená druhá priečka, možno by stálo vyhrabať ho z nejakého archívu a pozrieť si aspoň jeden diel.

Simpsonovci (1989- 2018)


https://www.instagram.com/p/BdYtKOHncJW/?tagged=simpsons

Aký by to bol zoznam sitkomov, keby sa v ňom neocitli Simpsonovci? Táto fiktívne dokonalo nedokonalá rodina rozdelila ľudí do dvoch kategórií. Buď ich budete milovať, alebo nenávidieť. Do ktorej z nich sa radíte vy?

Na zdravie (1989)


https://www.instagram.com/p/BUVTnsHl4el/?taken-by=cheers.tv

Dej tohto seriálu sa odohráva v bare, čo určite vyhovuje mnoho divákom. Sam Melone, majiteľ baru, ktorý má slabosť pre letušky, sa tu pravidelne stretáva s kamarátmi, ktorí majú svojský zmysel pre humor. Preto sa tento seriál ocitol na štvrtom mieste.

Teória veľkého tresku (2007-2018)


https://twitter.com/SpoilerTV/status/950913623823536128

Tento seriál sa od začiatku svojho vysielania stal doslova kultovým. Je plný vtipných hlášok, vedeckého humoru a postáv, ktoré naozaj stoja za to. Doktora Sheldona Coopera určite budete milovať.

The Office (2005- 2013)


https://www.instagram.com/p/Bdwyol2nAcK/?tagged=theoffice

Americká verzia britského „Officu“ sa rozhodne uchytila. Opakovať ten istý námet bol síce riskantný krok, ktorý sa však tvorcom rozhodne oplatil. Šéf Michael Scott je šéfom, ktorého by chcel mať asi každý z nás. Ľahko sa s ním manipuluje, no je najmä s ním nekonečná sranda.

Tie roky sedemdesiate (1998- 2006)


https://twitter.com/coreyhogan/status/947694132667011072

Dej tohto seriálu nás zavedie do doby, kedy móda mala naozajstné čaro, o mobiloch nebolo ani chyrovať, no o ľúbostné pletky a zábavu nebola núdza. Tak sa zdá, že tento seriál nám ešte stále nevymizol z pamäti a preto mu patrí siedme miesto.

M*A*S*H (1972-1983)


https://twitter.com/ScreenFishNews/status/947096065391464448

Vojna už u nás nie je povinná, no pre niektorých je to povolanie, s ktorým sú zviazaní na celý život. Tento seriál je asi najstarším sitkomom v našom rebríčku. Preto nečudo, že držal za srdce predovšetkým staršie generácie.

Ako som spoznal vašu mamu (2005-2014)


https://www.instagram.com/p/BdjxZzjl7mz/?taken-by=howimetyourmotherr

(Ne)konečný príbeh o tom, ako Ted Mosby hľadá ženu svojho života. Svoje skúsenosti z mladosti rozpráva svojím deťom. Ak predpokladáte, že identita matky sa prezradí až na konci deviatej série, predpokladáte správne.

 Raymonda má každý rád (1995 -2005)


https://www.instagram.com/p/Bduq3sylP-x/?tagged=everybodylovesraymond

Bývať neďaleko svojej rodiny nemusí byť ten najlepší nápad. Ak máte rodičov aj brata cez ulicu, pričom každý z vás je z iného cesta, nebudete mať núdzu o konfliktné situácie. A nie, Raymonda nemá každý rád. No práve tento seriál uzatvára desiate miesto v rebríčku.

Ak ste si v TOP desiatke nenašli ten váš obľúbený seriál, na stránke Ranker si môžete pozrieť celý rebríček. Prípadne môžete zahlasovať za ten, podľa váš najlepší sitkom.

Pozri aj: 20 seriálov, ktoré možno nepoznáš, no všetci čo ich videli, ich hodnotia vysoko pozitívne

ladbible.com, ranker.com

 Komentovať (0)