ilu: Fox/Warner Bros.

Michaela Galambošová / / Film
Prvé miesto obsadil sitkom, ktorý pozná každý z nás. Nedá sa mu vyhnúť, pretože na rôznych televíznych staniciach sa dookola vysielajú jeho reprízy. Viete, ktorý to je?

Na základe hlasovania komunity Ranker sa zostrojil rebríček tých najlepších sitkomov v histórii televízie. Sitkomy sa tešia veľkej obľube. Epizóda trvá krátko, pri jej pozeraní si nemusíte priveľmi namáhať mozgové závity a dej takmer nikdy nesklame. Komu však patrí prvenstvo?

Kto si teda vyslúžil miesto v prvej desiatke najlepších seriálov všetkých čias?

Priatelia (1994-2004)

😘😘

A post shared by Friends (@friends) on

Najväčší úspech zožal seriál Priatelia, ktorý nás bavil neuveriteľných desať rokov. Napriek tomu, že od poslednej klapky uplynulo už 14 rokov, seriál sa stále teší obľube a chytá za srdcia dokonca aj tých, ktorí v čase vzniku seriálu ešte neboli na svete. Možno je už námet tohto sitkomu pre nás trošku otrepaný, ale právom mu patrí prvenstvo. Na rôznych charakteroch naozaj netradičnej skupinky priateľov sa dajú ľahko vystavať rôzne absurdné situácie.

Seinfeld (1989 – 1998)

"But it’s a lock, Jerry!" “The Diplomats Club” is on #Seinfeld tonight!

A post shared by Seinfeld (@seinfeldtv) on

U nás tento sitkom síce nie je až taký známy, no v USA bol svojho času hotovým ošiaľom. Taktiež sa v ňom stretneme so skupinkou priateľov, z ktorých sa asi každý vymyká štandardu. Keďže mu bola pridelená druhá priečka, možno by stálo vyhrabať ho z nejakého archívu a pozrieť si aspoň jeden diel.

Simpsonovci (1989- 2018)

Aký by to bol zoznam sitkomov, keby sa v ňom neocitli Simpsonovci? Táto fiktívne dokonalo nedokonalá rodina rozdelila ľudí do dvoch kategórií. Buď ich budete milovať, alebo nenávidieť. Do ktorej z nich sa radíte vy?

Na zdravie (1989)

Dej tohto seriálu sa odohráva v bare, čo určite vyhovuje mnoho divákom. Sam Melone, majiteľ baru, ktorý má slabosť pre letušky, sa tu pravidelne stretáva s kamarátmi, ktorí majú svojský zmysel pre humor. Preto sa tento seriál ocitol na štvrtom mieste.

Teória veľkého tresku (2007-2018)

Tento seriál sa od začiatku svojho vysielania stal doslova kultovým. Je plný vtipných hlášok, vedeckého humoru a postáv, ktoré naozaj stoja za to. Doktora Sheldona Coopera určite budete milovať.

The Office (2005- 2013)

Actual photo of how I’m handling life currently 😂 #theoffice

A post shared by Lucy Ryan (@thezealouscat) on

Americká verzia britského „Officu“ sa rozhodne uchytila. Opakovať ten istý námet bol síce riskantný krok, ktorý sa však tvorcom rozhodne oplatil. Šéf Michael Scott je šéfom, ktorého by chcel mať asi každý z nás. Ľahko sa s ním manipuluje, no je najmä s ním nekonečná sranda.

Tie roky sedemdesiate (1998- 2006)

Dej tohto seriálu nás zavedie do doby, kedy móda mala naozajstné čaro, o mobiloch nebolo ani chyrovať, no o ľúbostné pletky a zábavu nebola núdza. Tak sa zdá, že tento seriál nám ešte stále nevymizol z pamäti a preto mu patrí siedme miesto.

M*A*S*H (1972-1983)

Vojna už u nás nie je povinná, no pre niektorých je to povolanie, s ktorým sú zviazaní na celý život. Tento seriál je asi najstarším sitkomom v našom rebríčku. Preto nečudo, že držal za srdce predovšetkým staršie generácie.

Ako som spoznal vašu mamu (2005-2014)

This pic tho 😂 do you have any plans for the weekend? ☺️

A post shared by Howimetyourmother (@howimetyourmotherr) on

(Ne)konečný príbeh o tom, ako Ted Mosby hľadá ženu svojho života. Svoje skúsenosti z mladosti rozpráva svojím deťom. Ak predpokladáte, že identita matky sa prezradí až na konci deviatej série, predpokladáte správne.

 Raymonda má každý rád (1995 -2005)

Bývať neďaleko svojej rodiny nemusí byť ten najlepší nápad. Ak máte rodičov aj brata cez ulicu, pričom každý z vás je z iného cesta, nebudete mať núdzu o konfliktné situácie. A nie, Raymonda nemá každý rád. No práve tento seriál uzatvára desiate miesto v rebríčku.

Ak ste si v TOP desiatke nenašli ten váš obľúbený seriál, na stránke Ranker si môžete pozrieť celý rebríček. Prípadne môžete zahlasovať za ten, podľa váš najlepší sitkom.

Pozri aj: 20 seriálov, ktoré možno nepoznáš, no všetci čo ich videli, ich hodnotia vysoko pozitívne

ladbible.com, ranker.com

 

0
Komentovať (0)